Antalya O Days 2015Cmt 28.2.2015 21:51
Results - Day 3 - Gedevet - Long WREcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
W10 (6)1,5 km11 C
PlNameClubNatTime
1Sıla DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATUR33:28
2Ceren ÖzelerDEMİRTAŞ SK-BURSATUR39:37
3Zeynep Sude BayırlıDEMİRTAŞ SK-BURSATUR43:19
4Elif MaşalıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR46:31
5Pelin DamatALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:38:12
 
Sevda PalaGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURdnf
 
 
 
W12 (47)1,8 km12 C
PlNameClubNatTime
1Berra KaplanOKLUBALI SKTUR24:08
2Gülce ÇelikOKLUBALI SKTUR26:46
3Bahar ÖzçelikOKLUBALI SKTUR33:31
4Doğa OymakOKLUBALI SKTUR34:14
5Ayşe Nazlı ÇolakKARAAĞAÇ SKTUR37:16
6Ayşenur GürgenburanOKLUBALI SKTUR40:24
7Enda GölANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR41:59
8Canan ÇetinelADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR42:11
9Sena GüvenOKLUBALI SKTUR43:19
10Ömrüm Deniz TaşMERSİN DOĞA SK.TUR45:15
11Zeynep Zehra KelesBURSA GSMTUR47:37
12Zeynep AnkayROTA ORYANTİRİNG SKTUR50:59
13Ece Selen YılmazOKLUBALI SKTUR58:57
14Ece PulatEKİN KOLEJİ SKTUR1:04:01
15Ece GöncüEKİN KOLEJİ SKTUR1:06:48
16Sena UstaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:09:28
17Nur PelivanGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR1:12:25
18Duru DemirçekenEKİN KOLEJİ SKTUR1:14:40
19Özlem KulbayBALIKESİR GSKTUR1:20:27
20Büşra YakınGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR1:26:41
21Hale OktayANTALYA GSKTUR1:31:19
22Betül ÖnalCUMALIKIZIK GSKTUR1:37:04
23Ada Nur KaçarCUMALIKIZIK GSKTUR1:43:15
24Zeliha ErikliBALIKESİR GSKTUR1:46:19
25Medine KumruGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR1:47:34
26Şule Simay MarangozPetkim SKTUR1:56:15
27Gizem GülerANTALYA GSKTUR2:12:31
28Zeynep DeliANTALYA GSKTUR2:24:40
29Aydeniz CabirMERSİN DOĞA SK.TUR2:27:04
 
Zeynep Yaren KaçarMERSİN DOĞA SK.TURmp
Zeynep MaşalıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTURmp
Fatma Hafsa ArslanBALIKESİR GSKTURmp
Selena YedikardeşEKİN KOLEJİ SKTURmp
Elif Buse HocaoğullarıBALIKESİR GSKTURmp
Hilal UygunPetkim SKTURmp
Nazlıcan AydemirPetkim SKTURmp
Ada ÖztürkdaşEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Beyza Rabia ArslanANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Güllüşah YıldırımANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Emine CinkayaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Şimal ErdarYAKAMOZ GSKTURdnf
Eda AlparslanEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Yağmur ArazANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Nisa Nur SağlıkANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Eda TürkelANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Buse AktaşGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURdnf
Ayşe Çisil PehlivanYAKAMOZ GSKTURdnf
 
 
 
W14 (39)2,1 km15 C
PlNameClubNatTime
1Begüm ArabacıKARAAĞAÇ SKTUR30:55
2İlayda TormanALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR34:31
3Melisa AltıncıBALIKESİR GSKTUR34:36
4Tuana BozkurtCUMALIKIZIK GSKTUR36:14
5Fatma ÖzdemirYAKAMOZ GSKTUR37:44
6Sena AydemirDEMİRTAŞ SK-BURSATUR38:46
7Elif Sena UygunBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR38:55
8Dilara KaynarROTA ORYANTİRİNG SKTUR39:46
9Yağmur EyüboğluKARAAĞAÇ SKTUR40:33
10Doğa YamanPetkim SKTUR41:06
11Ezgi Nur ÇolakKARAAĞAÇ SKTUR41:18
12Serranur ÇavuşROTA ORYANTİRİNG SKTUR42:27
13Rabia Öykü KabulDEMİRTAŞ SK-BURSATUR46:01
14Duygu YigenBALIKESİR GSKTUR46:31
15Ayça GülDEMİRTAŞ SK-BURSATUR51:14
16Beyza ZenginANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR52:43
17Alara AykanatEKİN KOLEJİ SKTUR55:31
18Zeynep Sude GültekinBALIKESİR GSKTUR59:08
19Buket BilenlerYAKAMOZ GSKTUR59:26
20Büşra IşıklıYAKAMOZ GSKTUR1:03:24
21Zeynep KorkmazEKİN KOLEJİ SKTUR1:03:27
22Zeynep KaragözCUMALIKIZIK GSKTUR1:04:05
23Beyza DilberRUSUMAT 4 GSKTUR1:04:51
24İrem Reyhan YılmazYAKAMOZ GSKTUR1:06:11
25Neslişah ErcanRUSUMAT 4 GSKTUR1:06:28
26Çeşminaz IşıkBALIKESİR GSKTUR1:07:22
27Sadife KoyundoyuranANTALYA GSKTUR1:11:37
28Gizem Emine YılmazYAKAMOZ GSKTUR1:16:10
29Yaren YılmazRUSUMAT 4 GSKTUR1:17:01
30Beyza Nur YılmazRUSUMAT 4 GSKTUR1:31:28
31Yeşim Buse TopdalÇORUM GSKTUR1:37:34
32Yağmur Rüya ErkanNEO DSKTUR1:54:41
33Beste ÇelikEKİN KOLEJİ SKTUR2:07:26
 
Tuğçe ÖzgürDEMİRTAŞ SK-BURSATURmp
Aslı DumanGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURmp
Esme Gül KılıçÇORUM GSKTURdnf
Yaren ŞenkalPetkim SKTURdnf
Damla Eylem TereciPetkim SKTURdnf
Beyza GürpınarBALIKESİR GSKTURdnf
 
 
 
W16A (30)3,9 km17 C
PlNameClubNatTime
1Zeynep OcakBALIKESİR GSKTUR46:09
2Serdem Merve AteşNEO DSKTUR51:07
3Hilal ArslanBALIKESİR GSKTUR51:42
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKSWE55:46
5Betül EsnerBALIKESİR GSKTUR1:00:12
6Özge BozçaBALIKESİR GSKTUR1:07:39
7Sümeyra GökcülBALIKESİR GSKTUR1:07:40
8Esnanur MasatİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:09:22
9Elifnur İşlerANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:11:08
10Ecem GökSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:11:20
11Dilan TormanALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:11:49
12Naile Nur DemirTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR1:12:48
13Kevser SezerBALIKESİR GSKTUR1:14:23
14Bianca StamateIndividual-FerdiTUR1:22:24
15Tuğba DilDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:22:42
16Melike YörükBALIKESİR GSKTUR1:27:57
17Necmiye ÇalışkanDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:31:03
18Dila KüçükaliDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR1:32:46
19Aybüke İrem TuncelİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:36:08
20Özlem ZirekANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:38:56
21Saadet Nur MaraşlıNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:45:55
22Meryem ÇağanSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:55:22
23Ezgi BaşhanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:56:09
24Gülüstan YavuzNİKSAR BELEDİYE SPORTUR2:22:03
25Emine ÇizmeciNİKSAR BELEDİYE SPORTUR2:31:01
26Buse ÖztürkSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR2:47:39
 
Kader AtarNİKSAR BELEDİYE SPORTURmp
Aslı HamaratNİKSAR BELEDİYE SPORTURmp
Zehra AltanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Gülpınar AydoğanKANYON GDSKTURdnf
 
 
 
W16B (29)2,4 km15 C
PlNameClubNatTime
1Ceren KorkmazROTA ORYANTİRİNG SKTUR32:18
2Sabriye KılıçTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR39:27
3Nazan AltunalROTA ORYANTİRİNG SKTUR43:27
4Melike KoçakANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR44:09
5Habibe Nur CinBOLU GSMTUR46:55
6Selin DemirMUĞLA GSKTUR48:51
7Hilal ÖzekESKİŞEHİR GSKTUR49:01
8Gülben Dilara EratalayMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR49:15
9Özlem KolukırıkKAYSERİ DENGE GSK.TUR49:19
10Nilay AkyüzKANYON GDSKTUR53:09
11İlknur CanROTA ORYANTİRİNG SKTUR54:00
12Sude SertkılMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR55:43
13Eda Nur SevrenBOLU GSMTUR58:29
14Zehra Nurefşan KısaESKİŞEHİR GSKTUR59:23
15Benay EserCUMALIKIZIK GSKTUR1:01:18
16Sıla AksakESKİŞEHİR GSKTUR1:07:31
17Tuğba EmreDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:10:14
18Şule DemirTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:11:48
19Zehra Nur ErceylanBOLU GSMTUR1:11:57
20Gamze ÇelikBOLU GSMTUR1:15:55
21Seher ŞahinTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR1:19:18
22İrem KüçükbaharMERSİN DOĞA SK.TUR1:20:33
23Funda ÖzgürDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:22:01
24Ece YakarANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:24:34
25Gamze KayaTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:27:16
26Yağmur UluyolANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:32:27
27Ayşenur TemelTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:34:25
28Gamze GaşESKİŞEHİR GSKTUR1:36:58
 
Zeynep Yaren KılınçMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTURdnf
 
 
 
W18A (21)
PlNameClubNatTime
1Hümeyra AltınışıkOKLUBALI SKTUR1:33:34
2Beyza YıldırımNEO DSKTUR1:40:52
3Rahime SözbirBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR1:51:43
4Tyra MellinSvaide Roma SOKSWE1:52:29
5Eda Nur ÇelekTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:57:16
6Lale Han KılıçTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:59:33
7Hilal OruçTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR2:00:02
8Berna AktaşBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR2:15:57
9Cennet DurmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:16:08
10Nevin LeblebiciSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR2:41:29
11Nilgün ÇalışkanDEMİRTAŞ SK-BURSATUR2:48:05
12Burcu KocaağaBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR3:03:22
13Saliha Hilal KöseYAKAMOZ GSKTUR3:07:17
14Buse YeşilSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR3:31:22
15Nihan TemelOKLUBALI SKTUR3:31:40
16Buse FaydalıSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR3:49:47
17İlknur KöseTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR4:20:17
 
Rümeysa ÇiftçiBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
İlknur BeydiliSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Buket Hilal YılmazKANYON GDSKTURdnf
Gizem GülençBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
 
 
 
W18B (12)3,9 km16 C
PlNameClubNatTime
1Rabia Nur ArtunTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR56:38
2Tuğçe KayaANTALYA GSKTUR1:05:48
3Büşra AkkuşTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:10:20
4Aylin ÇelikBOLU GSMTUR1:25:10
5Hale ÇakırTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR1:40:27
6Mine KızılgüneşANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:42:53
7Gizem EminoğluNEO DSKTUR1:45:35
8Betül YılmazBOLU GSMTUR2:02:42
9Yeliz Nazife KayaADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR2:11:15
 
Aleyna TütüncüADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
Mihriye Nur DüzdemirSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURmp
Merve EkiciADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURdnf
 
 
 
W20A (17)
PlNameClubNatTime
1Karen Oline KolstadFreidigNOR1:03:57
2Ingrid GulbrandsenAsker SkiklubbNOR1:13:13
3Elif Gökçe AvcıOKLUBALI SKTUR1:21:15
4Selma CabriTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:04:39
5Kübra YörükKANYON GDSKTUR2:15:20
6Melike SancakPATİKA SK-PATİKTUR2:16:23
7Şakire ÇelikMUĞLA GSKTUR2:27:35
8Hilal SökerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:39:05
9Hülya ÇağanKAYSERİ DENGE GSK.TUR2:56:58
10Büşra ÖzerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR3:03:09
11Fatma Gizem ÇallıİSTANBUL GSMTUR3:07:40
 
Seda AğırbaşODTÜ SKTURmp
Zeynep Sanem AkpınarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Emine BilirKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Gözde Tuğçe YalabaçoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Rumeysa Nur AltınışıkOKLUBALI SKTURdnf
Meltem KürsülüİZMİR GSMTURdnf
 
 
 
W20B (18)3,4 km18 C
PlNameClubNatTime
1Gülşah Bircan AkpınarDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR1:36:46
2Rukiye UlutaşULUDAĞ ÜNV.SK.TUR1:38:53
3Sevda DemirAYDIN GSMTUR1:44:56
4İlknur KayhanULUDAĞ ÜNV.SK.TUR1:45:38
5Hatice AdıbelliNEO DSKTUR1:52:15
6Şeydanur BulutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:52:19
7Merve KurtADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR1:55:35
8Gizem CeylanODTÜ SKTUR1:59:32
9Hacer Buse UysalerODTÜ SKTUR2:02:01
10Sevgi YükselTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:06:11
11Selda TarakçıSAKARYA GSMTUR2:09:15
12Ümmü AydınANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:22:58
13Aslıhan UysalİSTANBUL GSMTUR2:28:56
14Sena PamukODTÜ SKTUR2:36:54
 
Betül AktaşODTÜ SKTURdnf
Fatma Nur PaylanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Şeyma OrhanDİYARBAKIR ASKTURdnf
Gamze Nur TamKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
 
 
 
W21A (27)4,7 km19 C
PlNameClubNatTime
1Öznur ÇağlarODTÜ SKTUR1:15:12
2Münevver KumruLYKİA İZ.DO.SK.TUR1:24:23
3Emel SeçerİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:26:00
4Aliye AytaZİGANA DGSKTUR1:26:28
5Şirin OcaklıODTÜ SKTUR1:28:22
6Mari EidnesNTNUINOR1:29:15
7Kübra AltunAYDIN GSMTUR1:30:45
8İrem DenizTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:40:06
9Ayşe AkınESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR1:41:50
10Alime ÇinarDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR1:47:31
11Ezgi BaştürkİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:55:21
12Nur Aslıhan KaramanODTÜ SKTUR2:00:35
13Lyuba LippertZyryanovskKAZ2:05:25
14Viktoria OlssonIF Hansa-HoburgSWE2:11:41
15Kübra AsanBOLU GSMTUR2:39:52
16Ayşe YeşilYAKAMOZ GSKTUR2:57:48
17Mehtap TokDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR3:15:15
 
Merve TürksoyULUDAĞ ÜNV.SK.TURmp
Tuğçe GölgeliODTÜ SKTURmp
Güldenur GedikoğluANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Hanife ÖzkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Serap YılmazKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Kamile KaşlıMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Merve Nur AyazoğluROTA ORYANTİRİNG SKTURdnf
Elif BurunsuzoğluULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Aslı SoydemirANKARA GSMTURdnf
Ahu YetişYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
 
 
 
W35 (5)6,1 km21 C
PlNameClubNatTime
1Sarka KasparovaAOPCZE1:57:30
 
Gülşen AvcıOKLUBALI SKTURmp
Gülcan ÇelikESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTURmp
Pınar TanışLYKİA İZ.DO.SK.TURdnf
Nihal ÖzçelikOKLUBALI SKTURdnf
 
 
 
W40 (18)5,7 km20 C
PlNameClubNatTime
1Pernilla MellinSvaide Roma SOKSWE1:53:52
2Cemile UstaİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:00:07
3Gönül Babayiğit İrezMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTUR2:07:30
4Yasemin Güleç OvagülYAKAMOZ GSKTUR2:16:57
5Çimen Deniz SarpKARAAĞAÇ SKTUR2:46:20
6Filiz BilenlerYAKAMOZ GSKTUR2:49:39
7Fulya AykanatEKİN KOLEJİ SKTUR2:56:50
8Banu KulaçoğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR3:03:00
9Sevda VarlıYAKAMOZ GSKTUR3:20:44
10Nevin HacımusalarYAKAMOZ GSKTUR3:21:38
11Sıdıka ÖzdemiroğluYAKAMOZ GSKTUR3:27:12
12Ayşe KorkmazALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR3:29:33
 
Nurcan Apaydın TakışİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURmp
Zuhal Kavak ÇetinyürekEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Canan Yıldız ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Figen GüzelayEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Şermin KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Nuran YiğitKANYON GDSKTURdnf
 
 
 
W45 (6)5,1 km21 C
PlNameClubNatTime
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKSWE2:06:12
2Emine BulutADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR3:06:19
3Gülşeker AltunALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR3:32:43
 
Onur TorbacıoğluÇORUM GSKTURmp
Nilüfer DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATURdnf
Emine ÖztürkDEMİRTAŞ SK-BURSATURdnf
 
 
 
W50 (6)4,1 km17 C
PlNameClubNatTime
1Mari HernandezToten TrollNOR59:37
2Arja VestolaNastolan TeräFIN1:04:31
3Marja TöyryläKymin suunnistajatFIN1:12:53
4Lippert ElenaZyryanovskKAZ1:22:30
5Galina BelskayaZyryanovskKAZ2:05:02
6Ayşe Petek BingölANKARA GSMTUR3:57:30
 
 
 
W55 (8)3,5 km16 C
PlNameClubNatTime
1Brigitte Kölla TritschlerOLG ZürichSUI57:53
2Helena Kajaala-YlikoskiClub Kankaanpään SuunnistajatFIN1:12:20
3Ann LaasOK SkogshjortarnaSWE1:14:28
4Pia GadeViborg OKDEN1:17:06
5Jette KreibergOK RoskildeDEN1:23:36
6Annette OlofssonOK SkogshjortarnaSWE1:27:30
7Katarina ÖstlingOK SkogshjortarnaSWE1:41:05
8Nuriye UzuncanDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR1:46:43
 
 
 
W65 (5)2,8 km16 C
PlNameClubNatTime
1Meyer UrsulaOLG ZürichSUI40:38
2Aira MyllyOunasvaaran hiihtoseuraFIN56:39
3Ane VeierskovOrienteringsklub RoskildeDEN58:03
4Anita Loven AnderssonOK SkogshjortarnaSWE1:01:02
5Ulla LindstenRasti-JyryFIN1:15:24
 
 
 
WBS (47)2,2 km15 C
PlNameClubNatTime
1İrem EroğluOKLUBALI SKTUR34:30
2Zeynep Ilgın DemirGELİŞİM KOLEJİTUR40:06
3Ayça Sıla AlkanARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR1:07:09
4Nisa SügürDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:07:59
5Buse ÖzsezerGELİŞİM KOLEJİTUR1:08:01
6Deniz AşırGELİŞİM KOLEJİTUR1:20:46
7Ahsen KüçükbasmacıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR1:23:11
8Doğa ElçikEKİN KOLEJİ SKTUR1:27:07
9Bükrenur GökçeARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR1:28:44
10Emine İcyerBALIKESİR GSKTUR1:29:54
11Sude SelviMersin Pirireis OrtaokuluTUR1:41:28
12Sisem AktaşPetkim SKTUR1:42:32
13Bahar BoraEKİN KOLEJİ SKTUR1:45:22
14Zeynep CengizESKİŞEHİR GSKTUR1:47:17
15Zerrin DenizGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR1:53:40
 
Ceylin KızılkayaÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURmp
Ece EmirhanGELİŞİM KOLEJİTURmp
Elif GökmenDEMİRTAŞ SK-BURSATURmp
irem celebGELİŞİM KOLEJİTURmp
Cemile Eslem ÖzlükBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTURmp
Gülsevim KoçKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
NAZLI ÇAKIRERKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
YASEMİN ÖZBİRKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Eftalya ŞimşekGELİŞİM KOLEJİTURdnf
Sudenaz MetePetkim SKTURdnf
SEVDA ÇELİKKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Ceren ÖzakıncıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
Zeynep KöksalÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURdnf
Çağla Ekin AnkaralıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
Elif NakipoğluEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Pelin EravcıÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURdnf
SENA MELİS TANIŞLYKİA İZ.DO.SK.TURdnf
Elif Beyza YaşarERDEMLİ SKTURdnf
Elif HorozlarGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURdnf
GÖZDE TAMKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
MELİKE ÖZERKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Deniz ElçikEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Yaren ErgünARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
Zeynep Sude ÇetinyürekEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Zeynep Bengü AlkanARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
Ekin AyanEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Ceyda ÖzakdağEKİN KOLEJİ SKTURdnf
SEMANUR DOĞANERKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
SILA KAMBİKÇORUM GSKTURdnf
Sena Ayça ÖzkanPetkim SKTURdnf
Göksu MetePetkim SKTURdnf
Atahan SamsunluGELİŞİM KOLEJİTURdnf
 
 
 
WBL (59)3,8 km19 C
PlNameClubNatTime
1Hanne JessenOK RoskildeDEN1:07:26
2Ayşegül GürYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR1:28:35
3Selin ÇiftçiİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:10:45
4Serpil ŞahinIndividual-FerdiTUR2:24:41
 
Rızkat ÖzkanMERSİN DOĞA SK.TURmp
Büşra KartalRUSUMAT 4 GSKTURmp
Şirin ÖztürkANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
Rabia YilerESKİŞEHİR GSKTURmp
Hülya KocagözRUSUMAT 4 GSKTURmp
Ceyda AkıncılarESKİŞEHİR GSKTURmp
Çisem TıkızANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
Seçil Mine YükselMERSİN DOĞA SK.TURmp
Dilek KuruçaySOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURmp
Hüsniye ŞenolBOLU GSMTURmp
GÜLER ÜNALKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Hanife KoçKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Nuran SevenRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Ayla SaraçoğluNEO DSKTURdnf
Elif OyarKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Werder MarlisOLG ZürichSUIdnf
Buket BekarYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Sümeyya Nur ÖzdemirADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURdnf
Afra DündarBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
Gamze SığırcıYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Dilek AytenANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Cansu DereADANA GSDİKTURdnf
Burcu YavaşULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Nilgün BeyazPetkim SKTURdnf
Seher ÖzkanPetkim SKTURdnf
Nuray AydemirPetkim SKTURdnf
Esra ÖzPetkim SKTURdnf
Rüveyda AvcuBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
Hesna Yaren KılınçMERSİN GSMTURdnf
Selma KaçarHatice Uluğ İlkokuluTURdnf
Zeynep Ferhan ArıkKANYON GDSKTURdnf
Ayşe KuruMERSİN DOĞA SK.TURdnf
Gülşah MiyasaoğluYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Elif ArslanKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
MERYEM ÇELİKKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
MÜGE DAĞDELENMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTURdnf
Begüm EmlekBALIKESİR GSKTURdnf
Kıymet KaradenizRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Gunay HamdullayeAzerbaijandnf
ebru atmacaIndividual-FerdiTURdnf
GİZEM IŞIKKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Sabiha Selin OkayRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Fatma AlagözPetkim SKTURdnf
Serpil MetePetkim SKTURdnf
Lütfiye SürücüSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Sevgi UygunBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTURdnf
Emine Onsun TarhalKARAAĞAÇ SKTURdnf
Bike ÖğünlüPetkim SKTURdnf
Buse SafçıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Melike KaradenizOKLUBALI SKTURdnf
Begüm SarıdedeYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Nursel HüyükKANYON GDSKTURdnf
Hatice BiçerSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Kardelen UslanMERSİN GSMTURdnf
Altunay DuranRUSUMAT 4 GSKTURdnf
 
 
 
M10 (13)1,7 km12 C
PlNameClubNatTime
1Aybars Kağan KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR26:21
2Görkem YavaşDEMİRTAŞ SK-BURSATUR35:34
3Sametcan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR52:29
4Muhammed Emir ŞentosunDEMİRTAŞ SK-BURSATUR57:34
5Mehmet HarputluÇORUM GSKTUR1:22:57
6Akın TaşbaşÇORUM GSKTUR1:36:33
7Emirhan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:48:13
8Onur KarabaşSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR2:30:52
 
Hasan Emre SarpKARAAĞAÇ SKTURmp
Mustafa Cihat BulutDEMİRTAŞ SK-BURSATURmp
Eralp CanazESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTURdnf
Fırat KılıçÇORUM GSKTURdnf
Taner DilkiÇORUM GSKTURdnf
 
 
 
M12 (46)1,9 km13 C
PlNameClubNatTime
1Bora Uğur ÖzkaranfilESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR20:52
2Emirhan CamukaDEMİRTAŞ SK-BURSATUR23:50
3Orbay Fatih YıldızBALIKESİR GSKTUR27:05
4Alper Tunga KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR27:07
5Ahmet ÖzbeyDEMİRTAŞ SK-BURSATUR30:54
6Salih AçarDEMİRTAŞ SK-BURSATUR32:01
7Bülent BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR32:22
8Yiğit Reha İgaçDEMİRTAŞ SK-BURSATUR34:39
9Anıl IşıksoyESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR39:44
10Orkunt TekANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR44:28
11Batuhan KöprübaşıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR44:41
12Eren BozakCUMALIKIZIK GSKTUR45:26
13Talha Ayberk ErginESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR47:35
14Serdar SargınDEMİRTAŞ SK-BURSATUR48:38
15Eray ÖzbayİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR48:47
16Can Toprak ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR50:06
17Muzaffer İnanç ErtaşSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR51:36
18Talha KeskinPetkim SKTUR53:45
19Deniz Cem ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR55:17
20Berkay DursunBALIKESİR GSKTUR55:42
21Gökalp GörenSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR55:59
22Kaya Sarper ErimtanEKİN KOLEJİ SKTUR1:05:55
23Eyüp TurhanBALIKESİR GSKTUR1:07:42
24Can Ege YıldızMERSİN DOĞA SK.TUR1:08:27
25Efe KaplanEKİN KOLEJİ SKTUR1:08:59
26Enes ÇetinBALIKESİR GSKTUR1:12:05
27Burak Cağrı ÖztürkPetkim SKTUR1:12:53
28Arda AltınayADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR1:13:11
29Ehad İnanç ÖzdilCUMALIKIZIK GSKTUR1:14:59
30Kerim ÇakmakPetkim SKTUR1:17:25
31Orhan UralCUMALIKIZIK GSKTUR1:18:56
32Gürkan KeskinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:20:41
33Batuhan UludağCUMALIKIZIK GSKTUR1:22:28
34Uğur Deniz KutluEKİN KOLEJİ SKTUR1:48:10
35İsmail ÖzarslanANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:02:11
 
Rahmi BozkırADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
Attilla Alp ArslanKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Samet KarnasOSMANİYE OGİDOSTURmp
Efe Doğan AydoğduSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Yavuz AkdurulEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Tuğrul Kaan GençANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Hasan Yiğit YılmazKARAAĞAÇ SKTURdnf
Denizhan ÇetindağKARAAĞAÇ SKTURdnf
Mehmet Özkan ÖzKANYON GDSKTURdnf
Latif Kağan TaşkıranoğullarıPetkim SKTURdnf
Fatih BozkurtKARAAĞAÇ SKTURdnf
 
 
 
M14 (52)2,3 km16 C
PlNameClubNatTime
1Muhammed Mustafa TekinANTALYA GSKTUR26:55
2Semih ArslanBALIKESİR GSKTUR26:57
3Serkan YılmazDEMİRTAŞ SK-BURSATUR31:13
4Ahmet Tarık DenizKANYON GDSKTUR31:22
5Mert YiğitKANYON GDSKTUR32:50
6Efe PoçuALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR34:12
7Uğur ÜstündağROTA ORYANTİRİNG SKTUR34:28
8Burak GencinPetkim SKTUR34:44
9Enes GülençBALIKESİR GSKTUR35:50
10Ümit ÜstündağROTA ORYANTİRİNG SKTUR37:10
11Umut İlhan BeyaztaşİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR37:32
12Berat ÖzenKANYON GDSKTUR38:22
13Berk Can KoparanÇORUM GSKTUR38:33
14Talha ŞahinROTA ORYANTİRİNG SKTUR39:03
15Erdem ZülfikarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR40:30
16Ramazan UğurDEMİRTAŞ SK-BURSATUR41:26
17Ahmet Ozan ÖzbayİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR41:47
18Kerem ÜnalİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR42:17
19Şamil ÖnolTAVŞANLI EML GSKTUR44:17
20Eray GünanGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR44:53
21Bora Ege SarpKARAAĞAÇ SKTUR45:33
22Yiğit KulİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR49:52
23Engincan GüçDEMİRTAŞ SK-BURSATUR50:03
24Muhammet ÜrünROTA ORYANTİRİNG SKTUR51:20
25Burak TemelDEMİRTAŞ SK-BURSATUR52:18
26Cemal BoğaDEMİRTAŞ SK-BURSATUR52:30
27Sadeddin ÖztürkCUMALIKIZIK GSKTUR53:39
28Veysel CalayırCUMALIKIZIK GSKTUR54:29
29Nurullah GerenkayaYAKAMOZ GSKTUR56:02
30Mehmethan TemelPetkim SKTUR57:35
31Turgay Samet ŞentürkROTA ORYANTİRİNG SKTUR1:00:30
32Ahmet AkDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:01:28
33Mervan DemirtaşGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR1:03:54
34Yusuf Can YilmazALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:04:37
35Yiğit KaçarMERSİN DOĞA SK.TUR1:06:12
36Birkan GürtanKARAAĞAÇ SKTUR1:07:24
37Remzi UnarYAKAMOZ GSKTUR1:08:08
38Kadir Buğra BudakBALIKESİR GSKTUR1:08:42
39Muhammet ÇetinalpYAKAMOZ GSKTUR1:13:55
40Arda DoğanKANYON GDSKTUR1:27:51
41Harun Efe ŞenMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR2:38:36
 
Harun Yahya OrhanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURmp
Recep ÇiftçiYAKAMOZ GSKTURmp
Yiğit YılmazEKİN KOLEJİ SKTURmp
Tuna KorkmazKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Utku GüvençKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Fatih GüralKANYON GDSKTURdnf
Muhammet Melikşa GünerKANYON GDSKTURdnf
Doğukan BozotKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Baran BozanerMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTURdnf
Ahmet Taha GörenPetkim SKTURdnf
Ahmet Umut GünbakPetkim SKTURdnf
 
 
 
M16A (64)3,9 km17 C
PlNameClubNatTime
1Talha GündayTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR31:54
2İsmail KılınçROTA ORYANTİRİNG SKTUR36:26
3Mehmet KoyundoyuranANTALYA GSKTUR39:38
4Batuhan ErikliBALIKESİR GSKTUR39:57
5Samet KöşşekTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR42:20
6Alperen Dursun YıldızNİKSAR BELEDİYE SPORTUR42:54
7Harun AslanDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR45:11
8Beytullah ErsinNİKSAR BELEDİYE SPORTUR45:25
9Yıldızhan KarayelTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR45:43
10Şahin DemirALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR45:56
11Yunus Emre EkerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR46:21
12Erdem KardaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR46:33
13Muhammed Ali TunçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR48:47
14Batuhan ÜnverROTA ORYANTİRİNG SKTUR49:56
15Ahmet AyazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR51:33
16Kadir Can ÇakanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR51:37
17Oğuzhan DoğruKANYON GDSKTUR53:12
18Mehmet Ali KargınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR53:14
19Samet ÖzbilginTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR55:38
20Kadir KaymanTAVŞANLI EML GSKTUR56:02
21Berat ArslanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR56:19
22Hamza Ali YılmazTAVŞANLI EML GSKTUR57:00
23Akif KürtüncüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR57:32
24Samet DurgutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR59:18
25Fatih ŞölenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR59:29
26Tugay AksoySOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR59:49
27Kadir BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:01:07
28Nail İyizamanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:01:22
29Demirhan DemirokBALIKESİR GSKTUR1:01:50
30Halit HarmanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:03:26
31Ümitcan TopcuROTA ORYANTİRİNG SKTUR1:04:42
32Turan Can KaraTAVŞANLI EML GSKTUR1:07:04
33Mert KurtİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:10:40
34Ali KılıçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:13:17
35Buğra Ahmet MalakSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:14:15
36Safa Murat KonuşkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:15:35
37Mehmet KarakayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:15:57
38Tolga ÇandarBALIKESİR GSKTUR1:17:04
39Muzaffer AçıkNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:18:11
40Arif Can ErgüdenNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:29:30
41Furkan Mert TaşçıNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:29:52
42Beytullah ÇağanSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:30:02
43Samet BozkurtNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:33:46
44Enes ŞakarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:37:16
45Batuhan MaviliTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:41:09
46Sefa PoluSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:41:33
47Adil YılmazKANYON GDSKTUR1:46:51
48Halit ŞahinTAVŞANLI EML GSKTUR1:46:54
49Emir Can ToramanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:52:29
50Alican DemirelOSMANİYE OGİDOSTUR1:53:05
51Ahmet GüngörTAVŞANLI EML GSKTUR2:18:58
52Doğukan DemirciKANYON GDSKTUR2:21:50
53Tuna Anıl AslanerBALIKESİR GSKTUR2:26:50
54Arslan KayaKANYON GDSKTUR2:36:22
 
Eyüpcan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTURmp
Muhammed Sinan ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Furkan MaydaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Ömer KuloğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURmp
Cemre ÇoşkunRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Kemal Kağan ÖnerRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Berk ÇelikRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Ömer Yusuf AktaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Mustafa TunçerTAVŞANLI EML GSKTURdnf
Zafer AytekinRUSUMAT 4 GSKTURdnf
 
 
 
M16B (40)2,6 km16 C
PlNameClubNatTime
1Erkan YılmazDEMİRTAŞ SK-BURSATUR31:25
2Ege Arca ÇolakKANYON GDSKTUR32:44
3Erdem ŞimşekMUĞLA GSKTUR34:16
4Umut Ege ÖzdemirKANYON GDSKTUR34:24
5Kalender Metehan KayaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR35:13
6Yusuf Can AktürkMUĞLA GSKTUR35:35
7Atahan KılıçKANYON GDSKTUR35:55
8Hüseyin AydınNİKSAR BELEDİYE SPORTUR38:39
9Mehmet YılmazADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR38:41
10Oğuz ÖztürkKANYON GDSKTUR40:45
11Şafak UrganANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR41:23
12Umut KulaksızNİKSAR BELEDİYE SPORTUR43:51
13Hasan ÇiftçiCUMALIKIZIK GSKTUR44:09
14Osman MişeNİKSAR BELEDİYE SPORTUR45:51
15Fatih OruçBOLU GSMTUR46:07
16Mert YıldızDEMİRTAŞ SK-BURSATUR46:40
17Emirhan AtabeyANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR48:46
18Sefer YağızDEMİRTAŞ SK-BURSATUR49:07
19Basri SayanTAVŞANLI EML GSKTUR49:58
20Muhammed Vehbi Y KarataşlıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR50:51
21Umut Can ÇabukNİKSAR BELEDİYE SPORTUR50:56
22Melih DüzgünESKİŞEHİR GSKTUR52:31
23Yiğit TokYAKAMOZ GSKTUR55:17
24Melih CanazESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR58:33
25Erdem CanazANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR58:36
26Samet YaşarMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR1:06:13
27Burak SezginADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR1:10:09
28Erhan Can OğuzESKİŞEHİR GSKTUR1:11:45
29Oğuzhan ErtürkDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:13:57
30Konuralp YılmazTAVŞANLI EML GSKTUR1:15:24
31Oktay AykutBOLU GSMTUR1:17:46
32Kadir BirolKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:20:34
33Adem Furkan YükselESKİŞEHİR GSKTUR1:26:17
34Eyyüp Tarkı ŞengülTAVŞANLI EML GSKTUR2:01:35
35Ahmet Kürşat DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATUR2:07:39
 
Emre ÇetinkayaYAKAMOZ GSKTURmp
Çetin AltunDEMİRTAŞ SK-BURSATURmp
Abdullah FettahADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
Mehmet Ali BilgiliTAVŞANLI EML GSKTURdnf
Görkem KeleşKANYON GDSKTURdnf
 
 
 
M18A (42)
PlNameClubNatTime
1Mihai TantarUniversitatea CraiovaROU58:19
2Emirhan KülahsızBALIKESİR GSKTUR1:03:03
3Mücahit ÖzkayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:03:13
4Süleyman ErenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:04:34
5İbrahim DilekTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:05:05
6Faruk AkıncıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:05:32
7Mehmet Can ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:08:10
8Alper Can ÇavtekinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:08:39
9Emi MinoiuUniversitatea CraiovaROU1:10:02
10Abdulkerim KayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:12:10
11Ufuk AkkuşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:14:14
12Ahmet Hakan KayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:14:27
13Mehmet Emin AvcılNEO DSKTUR1:14:36
14Abdurrahman ÇavdarBALIKESİR GSKTUR1:16:02
15Yasin ErbaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:18:03
16İbrahim ÖzerenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:21:12
17Furkan TopalTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:22:16
18Muhammed Alperen KurtTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:23:00
19Hüseyin Ömür CankayaBALIKESİR GSKTUR1:23:43
20Samet GökmenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:24:14
21Raşit ŞaraTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:24:56
22Halit UzunerANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:25:13
23Muhammed Gence ÇaydaşiANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:25:31
24Can BaytürkÇORUM GSKTUR1:25:51
25Zekeriya Metehan KarslıoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:26:42
26Osman Celal ErkuranTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:27:56
27Cengizhan SabuncuTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:28:27
28Yunus Emre TurnaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:34:56
29İsmail ÇakmakALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:40:21
30Mehmet Uğur BatanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:40:42
31Ümit BaşbuğaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:43:57
32İsa ÖzşahinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:50:56
33Kübilay GökgözÇORUM GSKTUR2:04:16
34Caner KuçmenDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR2:04:46
35Erhan BaştuğÇORUM GSKTUR2:05:32
36Hakan KorkmazANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:18:47
37Hasan DemirBALIKESİR GSKTUR2:25:33
 
Ferhat AlyılmazDORUK DAĞCILIK VE DSKTURmp
Berkay ŞahinKANYON GDSKTURdnf
Ozan Burak AkdumanBALIKESİR GSKTURdnf
Gökhan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTURdnf
Hakan EkrenOSMANİYE OGİDOSTURdnf
 
 
 
M18B (48)4,1 km17 C
PlNameClubNatTime
1Serkan ÖzenPATİKA SK-PATİKTUR35:36
2Gökhan BiliciNEO DSKTUR41:10
3Enes ŞahinNİKSAR BELEDİYE SPORTUR45:07
4Ömer DoğansoyTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR48:32
5Muammer YardımcıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR50:06
6Furkan UğurluNİKSAR BELEDİYE SPORTUR50:07
7Samet KayalıerNİKSAR BELEDİYE SPORTUR54:40
8Emin Alp AydınESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR54:59
9Cemil AldemirNİKSAR BELEDİYE SPORTUR56:01
10Arman ÖzyönümİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:00:09
11Rodi Berzan ÖzdemirPATİKA SK-PATİKTUR1:00:27
12Eren TunçilTAVŞANLI EML GSKTUR1:02:41
13Besim KayaTAVŞANLI EML GSKTUR1:02:57
14Abdullah İpekliNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:04:47
15Tufan BaykalNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:05:01
16Mehmet Esat ÖzmenESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR1:08:16
17Deniz ErdoğanPATİKA SK-PATİKTUR1:09:33
18Fahrican KoşarODTÜ SKTUR1:11:51
19Necati TopBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR1:12:38
20Mehmet ÖztürkPATİKA SK-PATİKTUR1:12:39
21Erman KocaBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR1:13:57
22Ahmet Can AvcıLYKİA İZ.DO.SK.TUR1:14:04
23Akkan Can ÇuhadarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:14:15
24Abdulkadir PakdilOSMANİYE OGİDOSTUR1:14:29
25Furkan TecelliESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR1:14:39
26Eray TopçuoğluMUĞLA GSKTUR1:16:19
27Kadir KırkaTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR1:17:04
28Burak SavaşİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:22:07
29Emre GüvenOSMANİYE OGİDOSTUR1:25:59
30Faruk KalemişTAVŞANLI EML GSKTUR1:26:44
31Enes MuğluOSMANİYE OGİDOSTUR1:31:29
32İbrahim KirazBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR1:34:26
33İsmail TığlıoğluKANYON GDSKTUR1:34:52
34Muhammet Mustafa EroğluADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR1:42:39
35Muhammet Furkan MartOSMANİYE GSMTUR1:45:53
36Yusuf DoğanOSMANİYE OGİDOSTUR1:48:30
37Hasan MadenPATİKA SK-PATİKTUR1:49:37
38Muhammed KarakuşOSMANİYE GSMTUR1:59:21
39Murat Şahin BozkurtYAKAMOZ GSKTUR2:01:52
 
Hüseyin KaracaESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTURmp
Enes Taha KuşADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
İsmail KarnasOSMANİYE OGİDOSTURmp
Mert Uğur TaslıİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURmp
Kasım Halit ÖzkulTAVŞANLI EML GSKTURmp
Hakan BayarESKİŞEHİR GSKTURmp
Emre ErdemBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURmp
Metehan MaçkayaKANYON GDSKTURdnf
Batuhan DuğanOSMANİYE OGİDOSTURdnf
 
 
 
M20A (59)
PlNameClubNatTime
1Musa YeliTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:15:09
2Musa GökçeTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:18:12
3Orhan KutluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:19:32
4Huzeyfe SığırcıBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR1:22:11
5Tayyip ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:24:32
6Ercan ArslanODTÜ SKTUR1:30:43
7Burak CanseverTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:30:44
8Can Hüseyin ŞapulNEO DSKTUR1:36:52
9Enes AltanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:37:05
10Muhammet BilgiçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:39:40
11Oğuzhan KaratepeTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:42:04
12Hasan TaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:42:57
13İbrahim ÇiçekTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:43:50
14Muhammed Mustafa UluçakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:45:40
15Evren BozkurtYAKAMOZ GSKTUR1:47:43
16İsa KırcaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:47:57
17Yunus Emre YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:49:27
18Mürsel UçarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:54:36
19Şahin ÇakmakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:59:26
20Mehmet Akif TandoğruTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:00:25
21Halis UyarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:01:52
22Burak OranTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:02:26
23Sami BoncukTAVŞANLI EML GSKTUR2:02:56
24Şaban AslanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:03:35
25Aliihsan SezginTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:04:06
26Serhat AlyılmazDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR2:08:20
27Doğukan AltunALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR2:09:49
28Onur AslanODTÜ SKTUR2:11:14
29Muammer ÜnalanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:18:14
30Ümüt YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:25:25
31Hamza AktaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:26:03
32Muammer YağızTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:27:18
33Serkan HasarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:40:28
34Bayram SadanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:55:26
35Kerem AykanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR3:02:05
36Barış KavlakÇORUM GSKTUR3:09:28
37Talha YaylamazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR3:16:01
38Fatih TükenmezTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR3:41:36
 
Ali Aytunç İşkarKANYON GDSKTURmp
Hüseyin PakırTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Sabri ÇetinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Osmanhan CengizPOLİS AKADEMİSİ SKTURdnf
Numan KayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
İlyas BalkocaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Üzeyir Tayyip ŞurTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Mert YasilTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Muhammet CücükTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Fevzi MertTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
İlyas KarakuşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
İsmail DuyunTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Ertuğrul AkbulutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Burak BilenlerYAKAMOZ GSKTURdnf
Mehmet ÜnlüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Hakkı Selçuk KoçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
İdris ÖrsTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Furkan ÖzkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Ertuğrul GürgenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Ünal İlkmanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Hasan KayacıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
 
 
 
M20B (39)4,3 km17 C
PlNameClubNatTime
1Uğur YavuzTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR43:46
2Taha TaşçiTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR55:40
3Mehmet GülenSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR56:42
4Yusuf Erkut DemirkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:00:27
5Ali OkurTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:02:26
6Adnan BertizlioğluPOLİS AKADEMİSİ SKTUR1:04:53
7Can DoğancıkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:05:20
7Yasin DuranANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:05:20
9Suat Sinan SağlamTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:12:20
10Musa KıratOSMANİYE OGİDOSTUR1:16:33
11Hasan Basri KaplanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:19:35
12Burak AkyürekODTÜ SKTUR1:22:30
13Mustafa AtalanOSMANİYE OGİDOSTUR1:25:20
14Yunus ÇelikTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:26:42
15Mustafa KöseTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:29:42
16Hüseyin ÇınardereSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:32:25
17Mehmet Can GüventürkKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:33:41
18Bayram Mert AltındağODTÜ SKTUR1:34:50
19Yunus Emre KılıçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:38:45
20Bayram DağTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:41:26
21Tayfun TuranSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:43:42
22Furkan GüzünULUDAĞ ÜNV.SK.TUR1:47:14
23Mustafa Alperen TekeADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR1:49:06
24Okan AcarULUDAĞ ÜNV.SK.TUR1:49:57
25Fatih KanburANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:57:08
26Muhammet Hakan BulutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:57:32
27Mert SügürİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:57:38
28Sinan KalenderTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:58:18
29Abdulkadir ToktayOSMANİYE OGİDOSTUR2:06:28
30Şahin KarahanBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR2:19:41
31Mücahit AyanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:35:44
32Engin KarakayaULUDAĞ ÜNV.SK.TUR2:39:27
33Mehmet HaytaMALATYA GENÇLİK HİZ. VE SKTUR2:52:39
34İsmail Burak BiçerSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR3:20:43
 
Faruk GündoğduTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Halil İbrahim DumanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Abdülselam ÇitilDİYARBAKIR ASKTURmp
Yusuf ŞimşekDİYARBAKIR ASKTURdnf
Koray AkpınarBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTURdnf
 
 
 
M21A (97)
PlNameClubNatTime
1Veysel GülerNEO DSKTUR1:07:21
2Ahmet BurmabıyıkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:21:11
3Mustafa YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:22:11
4Sait Furkan DemirTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:24:58
5Ferdi GünaydınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:25:49
6Harun AltunMUĞLA GSKTUR1:32:28
7Aydın ÖzbayTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:33:24
8Mehmet AyanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:33:41
9Mustafa Yasin BosnalıİSTANBUL GSMTUR1:35:56
10Coşkun ÖzaşçılarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:36:06
11Ali Furkan ŞahinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:36:30
12Sedat CaferoğluEDİRNE GSMTUR1:38:07
13Erdinç TaşelODTÜ SKTUR1:40:08
14Ramazan Emre UçarBALIKESİR GSKTUR1:40:43
15Savaş BaşçiftçiTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:41:57
16Ebuzer TemirTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:42:29
17Muhammed KocabaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:45:29
18İbrahim Cem ÖzerİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:45:49
19Selahaddin UsluPOLİS AKADEMİSİ SKTUR1:47:15
20İbrahim TayğanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:52:38
21Erkam SemizTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:54:40
22Hakan CoşkunfıratİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:54:44
23Mehmet Ali ÇakırTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:56:20
24Şaban SaraçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:57:26
25Özgür ÖzdemirİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:57:29
26Yavuz Kurtuluş AnılİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:59:43
27Furkan SürücüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:00:14
28Faik AçıkgözTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:02:00
29Refik Zekai DiriİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:02:46
30Fatih SongurEDİRNE GSMTUR2:04:47
31Hamdi GülbenizTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:07:17
32Özgen ÖzdemiroğluALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR2:12:30
33Ali UzunİSTANBUL GSMTUR2:13:25
34Ergün CanPATİKA SK-PATİKTUR2:14:49
35Vladimir DudnikovO-MEPHIRUS2:16:36
36Muhammed Kağan ZorİSTANBUL GSMTUR2:16:44
37Yasin KömürTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:17:10
38Osman GültekinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:22:33
39Mustafa Onur KoçODTÜ SKTUR2:25:12
40Şevki YeşilyurtEDİRNE GSMTUR2:25:48
41Mehmet Baki ÖztürkESKİŞEHİR GSMTUR2:28:18
42Yusuf Ozan CanULUDAĞ ÜNV.SK.TUR2:28:55
43Furkan GökmenODTÜ SKTUR2:33:02
44Birol AslanODTÜ SKTUR2:39:33
45İhsan KoçakKAYSERİ GSMTUR2:39:58
46Koray EskidumanODTÜ SKTUR2:48:56
47Emrah İlkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:49:57
48Muhammet GülerOSMANİYE OGİDOSTUR2:51:43
49Ahmet BayzanANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:51:51
50Ali ÖnerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:53:28
51Harun BozkurtİZMİR GSMTUR2:55:07
52Fatih AtalıANKARA GSMTUR3:02:09
53Serkan SuralULUDAĞ ÜNV.SK.TUR3:02:49
54Mehmet Sena OkumuşULUDAĞ ÜNV.SK.TUR3:04:34
55Hüseyin KarataşEDİRNE GSMTUR3:05:39
56Ümit GögebakanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR3:06:02
57Yavuz Ömer AktürkANTALYA GSMTUR3:12:15
58Mehmet CanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR3:12:56
59Kadir TüküçRUSUMAT 4 GSKTUR4:33:51
 
Erkan ÖcalKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Ali YüceTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Yavuz Selim GörmüşULUDAĞ ÜNV.SK.TURmp
İbrahim BalbarsTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Mesut GezerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Mert KeleşODTÜ SKTURmp
Mehmet KaracaKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Seyfettin BaşerKANYON GDSKTURdnf
Burak DağADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURdnf
Cihad AdıcanEDİRNE GSMTURdnf
Necati GencelKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Harun CoşgunGATA DOİKTURdnf
Remzi Dincer ÖztürkANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Mücahit DemirelİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Cengiz AltunALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTURdnf
Memik YıldırırEDİRNE GSMTURdnf
Ömer ŞimşirKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Oğuz YıldızULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Ali Galip ÖztürkAYDIN GSMTURdnf
İbrahim ÇalışANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Nurettin UlaşAYDIN GSMTURdnf
Ahmet Uluğ YamalıYAKAMOZ GSKTURdnf
Doğukan YılmazULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Burak YiğitİSTANBUL GSMTURdnf
Fatih DurmuşULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Kadir ErMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
İsmail ErdemDİYARBAKIR ASKTURdnf
İsmail ÇingilBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTURdnf
Davut AcetMUĞLA GSKTURdnf
Ali Şan AlbayrakKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Enes ÇakırMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Semih ÖzbirKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Hüseyin ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Feridun TakışİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Ozan OlgunULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Mikail GültekinSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Hamdi Murat HançerKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Okan İziULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
 
 
 
M35 (24)7,9 km26 C
PlNameClubNatTime
1İsmail KendüzlerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:34:23
2Elvan İlboğaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:44:25
3Muhittin ŞırkıKAYSERİ GSMTUR2:02:47
4Muhterem BulutÇANKIRI GSMTUR2:09:37
5Cüneyt BudakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:13:54
6Alexey LitenkovEkaterinburgRUS2:15:39
7Kenan AksınANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:17:57
8Ali KılınçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:22:43
9Bülent ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:34:05
10Ali BaşolİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:36:16
11Halim ÇalANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:50:59
12Ali SarıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR2:55:46
13Duran TorbacıoğluÇORUM GSKTUR2:56:19
14Hakan TilgelANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR2:58:57
15Barış DerinceKAYSERİ GSMTUR3:05:42
 
Yusuf Naci TanışLYKİA İZ.DO.SK.TURdnf
Gökhan KoçKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Fırat KelekçiDİYARBAKIR ASKTURdnf
Şevki Cilasun HantalİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
İbrahim EravcıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Tamer KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Mehmet GüllüMALATYA GENÇLİK HİZ. VE SKTURdnf
Salih Gökhan İrezMUĞLA GSKTURdnf
Mehmet KaplanBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTURdnf
 
 
 
M40 (17)6,5 km22 C
PlNameClubNatTime
1Alexey MorozovNEO SPORT CLUBRUS1:08:09
2Andrey PavlovEkaterinburgRUS1:54:47
3Ahmet YaşarERDEMLİ SKTUR2:24:18
4Necati DarakçıBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTUR2:40:07
5Fahrettin Tufan SarpKARAAĞAÇ SKTUR2:54:29
6Khayyam MammadovAzerbaijan3:23:25
7Serkan ÜlkütanırESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR3:33:19
 
Barış AnkayROTA ORYANTİRİNG SKTURdnf
Suat İpekoğluYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
İlker ErkmenKANYON GDSKTURdnf
Tacettin UlusoyYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
Harun UzADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURdnf
Ekrem DenizKANYON GDSKTURdnf
Tamer DoğanKANYON GDSKTURdnf
Ali ElgünKANYON GDSKTURdnf
Cengiz KaçarMERSİN DOĞA SK.TURdnf
Ertuğrul UstaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
 
 
 
M45 (17)6,0 km23 C
PlNameClubNatTime
1Martin SkorpilJISKRA HORICECZE1:10:18
2Sergey IvanovEkaterinburgRUS1:32:47
3Yakup YakupoğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:41:04
4Ali ÇelebiİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:54:42
5Mehmet Berkay KılıçoğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:56:39
6Ercüment UstaİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:59:00
7Mükremin Güven SolmazİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:02:22
8Feyruz İstanbulluMERSİN DOĞA SK.TUR2:48:08
9Ömer Bilgen ÖzdemiroğluYAKAMOZ GSKTUR3:08:22
10Suray DuranYAKAMOZ GSKTUR3:48:36
11Göksel BilenlerYAKAMOZ GSKTUR4:18:07
 
Tanzer DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATURmp
Murat ÇavaşDİYARBAKIR ASKTURdnf
Necati YıldızİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Serdar HacımusalarYAKAMOZ GSKTURdnf
Mehmet HacımusalarYAKAMOZ GSKTURdnf
Necati KülahsızBALIKESİR GSKTURdnf
 
 
 
M50 (19)5,2 km20 C
PlNameClubNatTime
1Alexander AfonyushkinNEO SPORT CLUBRUS53:31
2Timo NurmelaHuu NousFIN1:00:44
3Per GustavssonGöteborg-Majorna OKSWE1:05:45
4Andres LaasOK SkogshjortarnaSWE1:07:46
5Christer BorgGöteborg-Majorna OKSWE1:08:05
6Jari KymäläinenTampereen pyrintöFIN1:21:29
7Vladimir BelskiyZyryanovskKAZ1:22:58
8Tomasz PryjmaKS Spójnia WarszawaPOL1:28:26
9Yakup TuranKANYON GDSKTUR2:22:21
10Kemal KorkmazROTA ORYANTİRİNG SKTUR2:35:20
11Tezer ÜnalİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR3:28:07
12Turhan YılmazYENİMAHALLE TEKNİK GSKTUR3:59:22
 
Ahmet ÇeltikYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
Bülent BaklacıKANYON GDSKTURdnf
Yalçın YazıcıYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
Soner YazıcıYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
Muhlis ErkmenuğurKANYON GDSKTURdnf
Erdoğan GünerKANYON GDSKTURdnf
Mustafa KöşeliOSMANİYE OGİDOSTURdnf
 
 
 
M55 (17)4,9 km18 C
PlNameClubNatTime
1Teuvo TöyryläVehkalahden VeikotFIN55:37
2Heikki VestolaRastivarsatFIN55:53
3Anders BjörklundSävedalens AIKSWE59:41
4Tomas KarlssonOK SkogshjortarnaSWE1:01:08
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKSWE1:02:56
6Bretscher UeliOLC KapreoloSUI1:06:30
7Rutz FelixOLK Piz HasiSUI1:08:38
8Keld GadeViborg OKDEN1:09:01
9Sönke BandixenOLG PfäffikonSUI1:13:29
10Christer SegerqvistGävle OKSWE1:14:50
11Urs TritschlerOLG ZürichSUI1:19:42
12Werder RolandOLG ZürichSUI1:27:16
13Emilian MinoiuUniversitatea CraiovaROU1:35:21
14Pelle OlofssonOK SkogshjortarnaSWE1:49:25
15Kemal ÖzdemirİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR2:22:52
 
Lars-Erik FredrikssonOK SkogshjortarnaSWEmp
Ali ÖmercaKANYON GDSKTURdnf
 
 
 
M65 (9)3,1 km17 C
PlNameClubNatTime
1Erkki YlikoskiClub Kankaanpään SuunnistajatFIN34:00
2Janne BrunstedtOK RoskildeDEN36:49
3Kalle JohanssonOK SkogshjortarnaSWE38:13
4Pusa RaimoViRuSFIN42:01
5Peep KoppelOK KooperaatorEST48:29
6Karl Gustav NorrgrannNärpes okFIN49:46
7Arvo JonkkaRastiKarhut PoriFIN50:12
8Roger AnderssonOK SkogshjortarnaSWE55:52
9Amsler MaxOLG WelsikonSUI56:24
 
 
 
MBS (60)2,3 km14 C
PlNameClubNatTime
1SAMET GÜNKAYSERİ DENGE GSK.TUR47:08
2ENSAR AHMET KAPTANKAYSERİ DENGE GSK.TUR48:55
3Ahmet Tayyar PişkindemirBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR49:59
4MEHMET KAPLANKAYSERİ DENGE GSK.TUR50:32
5Emre ŞenBURSA GSMTUR51:23
6Ömer Faruk SağdıçBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR51:35
7Rüşdü Onur YorulmazPetkim SKTUR52:38
8İbrahim Can GülMERSİN GSMTUR53:06
9Ahmet Sefa ŞenerPetkim SKTUR1:02:49
10Kader BüyükTosunANTALYA GSKTUR1:05:17
11Berat GüneşESKİŞEHİR GSKTUR1:08:43
12İsmail KaragözESKİŞEHİR GSKTUR1:11:13
13HAKAN ŞAHİNKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:12:33
14Berke IşıkESKİŞEHİR GSKTUR1:14:18
15Umut ÖzenEKİN KOLEJİ SKTUR1:17:41
16Ahmet Berkay ZanPirireis Ortaokulu-MersinTUR1:18:54
17Aykut GüderEKİN KOLEJİ SKTUR1:19:26
18ALPİN KUTAY SATILMIŞKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:19:55
19M. Emre KaymakBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR1:26:08
20Mehmet Mert TemelPetkim SKTUR1:45:02
21ÖMER GÜNEŞKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:56:00
22Mert ÖzbayEKİN KOLEJİ SKTUR1:59:05
23Yağız SelviPirireis Ortaokulu-MersinTUR1:59:14
24Artun Joushua BrittainEKİN KOLEJİ SKTUR2:10:18
25Kemal TutamanÇankaya Ortaokulu-MersinTUR2:19:48
26Ali Can ÖzakıncıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR2:36:46
 
Efe EsenEKİN KOLEJİ SKTURmp
Ahmet Ata ÖzEKİN KOLEJİ SKTURmp
Mustafa UygunBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTURmp
Hasan Basri TuranCUMALIKIZIK GSKTURmp
Deniz Efe AkizEKİN KOLEJİ SKTURmp
Görkem BallıPetkim SKTURmp
Emirhan YavaşBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTURdnf
A.Fatih UlaşlıÇankaya Ortaokulu-MersinTURdnf
Barış ÇerçiPetkim SKTURdnf
TAHA İLOĞLUKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Efe İlkem TuncaPetkim SKTURdnf
Furkan AlagözPetkim SKTURdnf
Giray uzenliESKİŞEHİR GSKTURdnf
MUSTAFA BERAT GÖKERKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Miraç YılmazPetkim SKTURdnf
Celal BaşaranARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
Kemal ÖğünlüPetkim SKTURdnf
Kenan EnginEKİN KOLEJİ SKTURdnf
EFE GÜLTEKİNÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURdnf
EMİR UNCUÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURdnf
Ali Hamza BeyazPetkim SKTURdnf
Cem Sarp TakımEKİN KOLEJİ SKTURdnf
GAFFAR YAGIZ KUNTAYÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURdnf
Emre ÇubukEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Mehmet Mert YavaşBURSA GSMTURdnf
İsmailhan BölükPetkim SKTURdnf
Sarp Ilgın SarısıPetkim SKTURdnf
Güvenç Ege AldemirPetkim SKTURdnf
M. Emir ŞenocakBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTURdnf
Alperen VuralBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTURdnf
Mahmut talha türkTAVŞANLI EML GSKTURdnf
Yunus Emre ÖzayBURSA GSMTURdnf
Erdem SavuranKANYON GDSKTURdnf
Mehmet Eren SüzenARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
 
 
 
MBL (86)4,0 km21 C
PlNameClubNatTime
1Emin GörgülüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR49:35
2Ramazan KalyoncuTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR52:25
3Ali Talha İkizoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:10:13
4İbrahim PolatTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:11:12
5Canberk MergenODTÜ SKTUR1:20:42
6GÜVEN KAYNARROTA ORYANTİRİNG SKTUR1:24:54
7Mehmet Yunus TülekYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR1:27:17
8Oğuz Kaan AcarKANYON GDSKTUR1:42:58
9Celal YıldırımTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:43:11
10Tarık ŞekerTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR1:47:47
11Suavi YıldırımMUĞLA GSKTUR1:47:55
12Ali DemirIndividual-FerdiTUR1:50:50
13Onur ÇotaoğluDEMİRTAŞ SK-BURSATUR1:52:15
14Vehbi BekarÇANKIRI GSMTUR2:00:06
15Burak Berkay KılıçBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR2:00:21
16Eyüp YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:00:25
17Mustafa DüzgünMERSİN GSMTUR2:00:56
18Muhammet Burak PaksoySOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR2:03:59
19Mehmet ÜnayYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR2:05:12
20Kayahan KalkanYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR2:11:10
21Oğulcan SarıESKİŞEHİR GSKTUR2:13:42
22Nuri DağdelenMERSİN GSMTUR2:27:29
23Ömer CansuTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR2:38:04
24Görkem KayaULUDAĞ ÜNV.SK.TUR2:38:33
25Yakup AkpınarKANYON GDSKTUR3:12:46
26Onur ÇekiçMERSİN DOĞA SK.TUR3:19:08
27Hasan YıldırımERDEMLİ SKTUR3:22:22
28İsmail AkyokuşIndividual-FerdiTUR3:27:21
29Mustafa AltunBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR3:32:08
30Emircan Yücel YolsalBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR3:37:54
 
Ahmet Metehan ÖzçelikANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
Gökhan SayarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Dogukan talha yavuzTAVŞANLI EML GSKTURmp
TAYYİP ÇÖKELEKKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Burak DemirTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Muharrem TaşkınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Yakup DemirBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURmp
Yunus Emre KaragözTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Muhammet OranMUĞLA GSKTURmp
Bedirhan UzunKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
MURAT DURANKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Alper KayaMERSİN GSMTURdnf
ŞAFAK AYTAÇKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
BATUHAN AÇIKYÜREKKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
yusuf ışıkKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Haldun AltınMERSİN DOĞA SK.TURdnf
Himmet EğeBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTURdnf
Kadir Bilge Kaan YücelKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Sait ÜzümRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Hüsnü Can KarlıULUDAĞ ÜNV.SK.TURdnf
Tacdin SülgerDENİZ GSKTURdnf
Mustafa BaysaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Erdoğan UysalERDEMLİ SKTURdnf
Fatih KaplanMERSİN GSMTURdnf
Berkcan DağdelenMERSİN GSMTURdnf
Hüseyin ÖzdemirMERSİN DOĞA SK.TURdnf
Sarper Bayram KuruADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURdnf
Selahaddin ÇekiçYAKAMOZ GSKTURdnf
Yusuf Berker AydınRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Akil AğaçdikenADANA GSDİKTURdnf
Ozan YalçınADANA GSDİKTURdnf
Emre YalçınADANA GSDİKTURdnf
Tugay SezerMERSİN GSMTURdnf
Ömer DoğanMERSİN GSMTURdnf
Serdar YaşarERDEMLİ SKTURdnf
Ahmet Cem FilizBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
İbrahim Mete KaplanADANA GSDİKTURdnf
Furkan ErYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTURdnf
Erdem EmiroğluKANYON GDSKTURdnf
Ali Sercan DirlikliYAKAMOZ GSKTURdnf
Nadir Can DereliERDEMLİ SKTURdnf
Sedat ÇavdarBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTURdnf
Dursun AkyüzRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Necati HamzaçebiRUSUMAT 4 GSKTURdnf
Serkan DoğruyolRUSUMAT 4 GSKTURdnf
İbrahim AvcıKANYON GDSKTURdnf
Yusuf Mehmet DemirMERSİN GSMTURdnf
Oğuzhan ÖzKANYON GDSKTURdnf
Onur UygunEKİN KOLEJİ SKTURdnf
Tuncay ŞimşekKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Murat MengücekKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Şeref KarabaşSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Berkay BolatERDEMLİ SKTURdnf
Yahya sümerKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
İsmail YılmazADANA GSDİKTURdnf
Halil İbrahim KaragözİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf