Antalya O Days 2015Paz 1.3.2015 15:48
Results - Day 4 - Alanya Castle - Sprintcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
W10 (6)1,2 km 5 m13 C
PlNameClubNatTime
1Sıla DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATUR10:26
2Elif MaşalıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR18:33
3Ceren ÖzelerDEMİRTAŞ SK-BURSATUR30:18
4Zeynep Sude BayırlıDEMİRTAŞ SK-BURSATUR39:14
5Sevda PalaGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR48:06
6Pelin DamatALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR54:13
 
 
 
W12 (47)1,3 km 10 m13 C
PlNameClubNatTime
1Doğa OymakOKLUBALI SKTUR10:01
2Berra KaplanOKLUBALI SKTUR10:23
3Gülce ÇelikOKLUBALI SKTUR10:37
4Sena GüvenOKLUBALI SKTUR10:55
5Ayşenur GürgenburanOKLUBALI SKTUR11:16
6Bahar ÖzçelikOKLUBALI SKTUR13:00
7Ece PulatEKİN KOLEJİ SKTUR13:02
8Ece Selen YılmazOKLUBALI SKTUR13:20
9Enda GölANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR13:33
10Zeynep Zehra KelesBURSA GSMTUR14:30
11Zeliha ErikliBALIKESİR GSKTUR15:31
12Özlem KulbayBALIKESİR GSKTUR15:56
13Ayşe Nazlı ÇolakKARAAĞAÇ SKTUR16:26
14Zeynep AnkayROTA ORYANTİRİNG SKTUR17:45
15Canan ÇetinelADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR18:28
16Ece GöncüEKİN KOLEJİ SKTUR22:47
17Ömrüm Deniz TaşMERSİN DOĞA SK.TUR22:50
18Zeynep MaşalıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR25:16
19Büşra YakınGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR27:24
20Fatma Hafsa ArslanBALIKESİR GSKTUR27:42
21Hale OktayANTALYA GSKTUR27:52
22Hilal UygunPetkim SKTUR33:04
23Aydeniz CabirMERSİN DOĞA SK.TUR41:26
24Gizem GülerANTALYA GSKTUR42:20
25Sena UstaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR42:21
26Yağmur ArazANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR50:21
27Elif Buse HocaoğullarıBALIKESİR GSKTUR54:09
28Ada ÖztürkdaşEKİN KOLEJİ SKTUR54:54
29Zeynep Yaren KaçarMERSİN DOĞA SK.TUR1:00:48
30Zeynep DeliANTALYA GSKTUR1:03:50
31Medine KumruGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR1:07:35
 
Ayşe Çisil PehlivanYAKAMOZ GSKTURmp
Nur PelivanGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURmp
Şimal ErdarYAKAMOZ GSKTURmp
Selena YedikardeşEKİN KOLEJİ SKTURmp
Duru DemirçekenEKİN KOLEJİ SKTURmp
Betül ÖnalCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Nisa Nur SağlıkANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdisq
Ada Nur KaçarCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Eda TürkelANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdisq
Emine CinkayaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdisq
Beyza Rabia ArslanANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdisq
Şule Simay MarangozPetkim SKTURdnf
Nazlıcan AydemirPetkim SKTURdnf
Buse AktaşGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURdnf
Güllüşah YıldırımANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Eda AlparslanEKİN KOLEJİ SKTURdnf
 
 
 
W14 (40)1,6 km 15 m14 C
PlNameClubNatTime
1Fatma ÖzdemirYAKAMOZ GSKTUR11:50
2Ayça GülDEMİRTAŞ SK-BURSATUR12:19
3Yaren YılmazRUSUMAT 4 GSKTUR12:37
4İlayda TormanALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR13:00
5Alara AykanatEKİN KOLEJİ SKTUR14:45
6Elif Sena UygunBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR15:25
7Gizem Emine YılmazYAKAMOZ GSKTUR15:31
8Sena AydemirDEMİRTAŞ SK-BURSATUR15:43
9Zeynep Sude GültekinBALIKESİR GSKTUR15:56
10Buket BilenlerYAKAMOZ GSKTUR16:07
11Beyza DilberRUSUMAT 4 GSKTUR16:10
12Tuğçe ÖzgürDEMİRTAŞ SK-BURSATUR16:31
13Ezgi Nur ÇolakKARAAĞAÇ SKTUR16:41
14Begüm ArabacıKARAAĞAÇ SKTUR19:09
15Zeynep KorkmazEKİN KOLEJİ SKTUR19:19
16Duygu YigenBALIKESİR GSKTUR19:24
17Melisa AltıncıBALIKESİR GSKTUR21:45
18Büşra IşıklıYAKAMOZ GSKTUR22:08
19Doğa YamanPetkim SKTUR22:18
20Yağmur EyüboğluKARAAĞAÇ SKTUR22:19
21Rabia Öykü KabulDEMİRTAŞ SK-BURSATUR22:45
22Çeşminaz IşıkBALIKESİR GSKTUR22:54
23Sadife KoyundoyuranANTALYA GSKTUR23:42
24İrem Reyhan YılmazYAKAMOZ GSKTUR24:22
25Dilara KaynarROTA ORYANTİRİNG SKTUR25:23
26Aslı DumanGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR25:30
27Neslişah ErcanRUSUMAT 4 GSKTUR28:56
28Esme Gül KılıçÇORUM GSKTUR31:29
29Yağmur Rüya ErkanNEO DSKTUR35:01
30Yaren ŞenkalPetkim SKTUR38:10
31Yeşim Buse TopdalÇORUM GSKTUR48:24
 
Serranur ÇavuşROTA ORYANTİRİNG SKTURmp
Beyza Nur YılmazRUSUMAT 4 GSKTURmp
Beste ÇelikEKİN KOLEJİ SKTURmp
Sevde Nursen BaşRUSUMAT 4 GSKTURmp
Beyza ZenginANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdisq
Tuana BozkurtCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Beyza GürpınarBALIKESİR GSKTURdisq
Zeynep KaragözCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Damla Eylem TereciPetkim SKTURdnf
 
 
 
W16A (30)1,8 km 30 m15 C
PlNameClubNatTime
1Zeynep OcakBALIKESİR GSKTUR9:40
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKSWE11:01
3Özge BozçaBALIKESİR GSKTUR11:23
4Serdem Merve AteşNEO DSKTUR12:37
5Bianca StamateUniversitatea CraiovaROU12:44
6Betül EsnerBALIKESİR GSKTUR13:06
7Hilal ArslanBALIKESİR GSKTUR13:12
8Dila KüçükaliDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR13:46
9Naile Nur DemirTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR14:38
10Özlem ZirekANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR14:39
10Dilan TormanALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR14:39
12Esnanur MasatİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR15:11
13Sümeyra GökcülBALIKESİR GSKTUR15:34
14Kevser SezerBALIKESİR GSKTUR17:07
15Saadet Nur MaraşlıNİKSAR BELEDİYE SPORTUR23:05
16Gülüstan YavuzNİKSAR BELEDİYE SPORTUR25:51
17Ezgi BaşhanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR30:20
18Aslı HamaratNİKSAR BELEDİYE SPORTUR32:22
19Melike YörükBALIKESİR GSKTUR33:32
20Zehra AltanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR38:08
21Meryem ÇağanSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR43:45
22Aybüke İrem TuncelİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR45:54
23Kader AtarNİKSAR BELEDİYE SPORTUR48:26
24Gülpınar AydoğanKANYON GDSKTUR1:04:20
25Buse ÖztürkSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:04:38
26Emine ÇizmeciNİKSAR BELEDİYE SPORTUR1:26:47
 
Ecem GökSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURmp
Elifnur İşlerANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
Necmiye ÇalışkanDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
Tuğba DilDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
 
 
 
W16B (27)1,6 km 20 m14 C
PlNameClubNatTime
1Nazan AltunalROTA ORYANTİRİNG SKTUR11:12
2Ceren KorkmazROTA ORYANTİRİNG SKTUR12:17
3Zehra Nurefşan KısaESKİŞEHİR GSKTUR12:29
4Selin DemirMUĞLA GSKTUR15:26
5Hilal ÖzekESKİŞEHİR GSKTUR16:15
6Gülben Dilara EratalayMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR19:21
7Gamze GaşESKİŞEHİR GSKTUR21:46
8Ayşenur TemelTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR22:20
9Şule DemirTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR22:31
10Sabriye KılıçTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR23:56
11Özlem KolukırıkKAYSERİ DENGE GSK.TUR24:22
12Nilay AkyüzKANYON GDSKTUR25:58
13Seher ŞahinTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR27:22
14Habibe Nur CinBOLU GSMTUR28:02
15Sıla AksakESKİŞEHİR GSKTUR30:22
16Eda Nur SevrenBOLU GSMTUR31:32
17Sude SertkılMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR36:17
18İlknur CanROTA ORYANTİRİNG SKTUR36:51
19Yağmur UluyolANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR44:28
20Zehra Nur ErceylanBOLU GSMTUR51:56
21Gamze KayaTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR54:39
22Melike KoçakANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:03:02
23Ece YakarANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:13:02
 
Tuğba EmreDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
İrem KüçükbaharMERSİN DOĞA SK.TURdnf
Gamze ÇelikBOLU GSMTURdnf
Funda ÖzgürDEMİRTAŞ SK-BURSATURdnf
 
 
 
W18A (21)2,2 km 35 m16 C
PlNameClubNatTime
1Beyza YıldırımNEO DSKTUR14:31
2Rahime SözbirBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR16:36
3Hümeyra AltınışıkOKLUBALI SKTUR17:09
4Lale Han KılıçTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR18:51
5Hilal OruçTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR19:35
6Burcu KocaağaBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR20:04
7Eda Nur ÇelekTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR24:37
8Nihan TemelOKLUBALI SKTUR24:40
9Rümeysa ÇiftçiBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR25:00
10Tyra MellinSvaide Roma SOKSWE26:41
11Berna AktaşBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR27:33
12Buket Hilal YılmazKANYON GDSKTUR33:53
13Cennet DurmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR34:02
14Saliha Hilal KöseYAKAMOZ GSKTUR37:32
15İlknur BeydiliSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR43:56
16Gizem GülençBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR54:04
17Buse FaydalıSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR54:57
18Buse YeşilSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR56:20
19İlknur KöseTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:08:21
20Nevin LeblebiciSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:09:40
 
Nilgün ÇalışkanDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
 
 
 
W18B (12)1,8 km 20 m14 C
PlNameClubNatTime
1Rabia Nur ArtunTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR14:28
2Gizem EminoğluNEO DSKTUR14:29
3Tuğçe KayaANTALYA GSKTUR17:51
4Büşra AkkuşTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR19:16
5Mihriye Nur DüzdemirSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR19:21
6Mine KızılgüneşANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR22:20
7Merve EkiciADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR23:48
8Yeliz Nazife KayaADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR30:45
9Aleyna TütüncüADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR31:40
10Hale ÇakırTAVŞANLI AND. LİS. GSKTUR34:32
11Betül YılmazBOLU GSMTUR39:20
12Aylin ÇelikBOLU GSMTUR50:33
 
 
 
W20A (15)2,3 km 40 m15 C
PlNameClubNatTime
1Elif Gökçe AvcıOKLUBALI SKTUR14:04
2Melike SancakPATİKA SK-PATİKTUR16:09
3Rumeysa Nur AltınışıkOKLUBALI SKTUR18:05
4Şakire ÇelikMUĞLA GSKTUR18:19
5Kübra YörükKANYON GDSKTUR18:53
6Büşra ÖzerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:11
7Selma CabriTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:46
8Hilal SökerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:58
9Hülya ÇağanKAYSERİ DENGE GSK.TUR24:32
10Fatma Gizem ÇallıİSTANBUL GSMTUR26:28
11Seda AğırbaşODTÜ SKTUR44:54
12Gözde Tuğçe YalabaçoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR44:56
13Meltem KürsülüİZMİR GSMTUR45:29
 
Emine BilirKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Zeynep Sanem AkpınarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
 
 
 
W20B (20)1,9 km 25 m14 C
PlNameClubNatTime
1Hatice AdıbelliNEO DSKTUR12:54
2Gülşah Bircan AkpınarDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR13:45
3Gizem CeylanODTÜ SKTUR15:13
4Hacer Buse UysalerODTÜ SKTUR17:11
5Şeydanur BulutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:36
6Fatma Nur PaylanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:36
7Sena PamukODTÜ SKTUR20:40
8Sevgi YükselTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:19
8Betül AktaşODTÜ SKTUR21:19
10Beril ÜstünkayaODTÜ SKTUR22:35
11Merve KurtADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR28:11
12Sevda DemirAYDIN GSMTUR36:04
13Selda TarakçıSAKARYA GSMTUR39:26
14İlknur KayhanULUDAĞ ÜNV.SK.TUR41:25
15Aslıhan UysalİSTANBUL GSMTUR47:42
16Ayça PınarbaşıKAYSERİ DENGE GSK.TUR2:02:00
 
Ümmü AydınANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
Rukiye UlutaşULUDAĞ ÜNV.SK.TURmp
Gamze Nur TamKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Şeyma OrhanDİYARBAKIR ASKTURdnf
 
 
 
W21E (41)3,0 km 60 m16 C
PlNameClubNatTime
1Emily KempAngelniemen AnkkuriFIN15:01
2Goeril Roenning SundFrol IL15:06
3Inga DambePaimion RastiFIN15:11
4Eveliina HirvonenPaimion RastiFIN15:15
5Karen Oline KolstadFreidigNOR15:27
6Kristine FjellangerNTNUINOR15:30
7Christine Turter SandvoldNTNUINOR15:44
8Andra AnghelUniversitatea CraiovaROU16:01
9Anna UlvensoenNTNUINOR16:17
10Veronica MinoiuUniversitatea CraiovaROU16:20
11Maren Jansson HaverstadNTNUINOR16:21
12Ingrid GulbrandsenAsker SkiklubbNOR16:25
13Linn HokholtNTNUINOR16:31
14Marta UlvensoenNTNUINOR16:41
15Mai Elin WatsonNTNUINOR16:42
16Zeynep AbalıODTÜ SKTUR16:52
17Büşra MusluALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR17:11
18Ingvild Maalen JohansenNTNUINOR17:22
19Gry GranstedtNTNUINOR17:38
20Selvihan GünaydınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR17:47
21Toril NesNTNUINOR17:55
21Şengül ÜzenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR17:55
23Turid Kamstrup HovindNTNUINOR18:07
24İlknur CanDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR18:39
25Farina FreigangBielefelder TGGER18:43
26Camilla OehmanNTNUINOR18:52
27Şakire BilginTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:54
28Hümeyra Özer AkkoçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:01
29Emine SezgünsayİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR19:11
30Fredrikke Nohr MothNTNUINOR19:27
31Ayşe KeskinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:22
32Fazilet Seren ÇağlarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:41
33Pınar BaşolİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR21:09
34Dariya VorobyevaSSO MEPhIRUS22:10
35Dudu ErolODTÜ SKTUR22:17
36Yasemin ÖzgülerMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTUR23:24
37Ka Man LeungHong Kong - IndividualHKG24:29
38Mari EidnesNTNUINOR25:16
39Dilek MatyarPATİKA SK-PATİKTUR25:32
40Banu Emine AysolmazODTÜ SKTUR28:30
41Çağla ŞengörMUĞLA GSKTUR32:18
 
 
 
W21A (26)2,2 km 40 m17 C
PlNameClubNatTime
1Öznur ÇağlarODTÜ SKTUR18:03
2İrem DenizTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:17
3Ayşe AkınESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR19:42
4Emel SeçerİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR19:46
5Şirin OcaklıODTÜ SKTUR20:00
6Aliye AytaZİGANA DGSKTUR21:25
7Ezgi BaştürkİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR21:33
8Münevver KumruLYKİA İZ.DO.SK.TUR22:51
9Hanife ÖzkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:41
10Aslı SoydemirANKARA GSMTUR25:03
11Kübra AltunAYDIN GSMTUR25:24
12Nur Aslıhan KaramanODTÜ SKTUR25:57
13Alime ÇinarDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR26:18
14Lyuba LippertZyryanovskKAZ26:24
15Merve Nur AyazoğluROTA ORYANTİRİNG SKTUR31:42
16Merve TürksoyULUDAĞ ÜNV.SK.TUR32:19
17Viktoria OlssonIF Hansa-HoburgSWE32:26
18Elif BurunsuzoğluULUDAĞ ÜNV.SK.TUR33:30
19Ayşe YeşilYAKAMOZ GSKTUR35:50
20Güldenur GedikoğluANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR43:01
21Kübra AsanBOLU GSMTUR45:07
22Tuğçe GölgeliODTÜ SKTUR48:57
23Mehtap TokDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR56:26
24Kamile KaşlıMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTUR1:10:58
 
Serap YılmazKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Ahu YetişYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
 
 
 
W35 (5)2,4 km 50 m18 C
PlNameClubNatTime
1Sarka KasparovaAOPCZE24:17
2Nihal ÖzçelikOKLUBALI SKTUR35:43
3Gülcan ÇelikESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR36:43
4Gülşen AvcıOKLUBALI SKTUR45:17
5Ayten TelatarPATİKA SK-PATİKTUR45:26
 
 
 
W40 (18)2,2 km 25 m16 C
PlNameClubNatTime
1Sevda VarlıYAKAMOZ GSKTUR22:48
2Pernilla MellinSvaide Roma SOKSWE23:04
3Yasemin Güleç OvagülYAKAMOZ GSKTUR27:09
4Cemile UstaİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR27:49
5Gönül Babayiğit İrezMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTUR28:41
6Nurcan Apaydın TakışİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR33:31
7Nevin HacımusalarYAKAMOZ GSKTUR35:26
8Sıdıka ÖzdemiroğluYAKAMOZ GSKTUR41:47
9Banu KulaçoğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR42:53
10Ayşe KorkmazALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR53:41
11Canan Yıldız ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR56:50
12Şermin KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR58:49
13Filiz BilenlerYAKAMOZ GSKTUR1:14:49
14Nuran YiğitKANYON GDSKTUR1:52:25
 
Fulya AykanatEKİN KOLEJİ SKTURdisq
Çimen Deniz SarpKARAAĞAÇ SKTURdisq
Figen GüzelayEKİN KOLEJİ SKTURdisq
Zuhal Kavak ÇetinyürekEKİN KOLEJİ SKTURdisq
 
 
 
W45 (5)2,1 km 25 m14 C
PlNameClubNatTime
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKSWE18:30
2Onur TorbacıoğluÇORUM GSKTUR58:17
3Gülşeker AltunALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:54:07
 
Emine BulutADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
Nilüfer DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
 
 
 
W50 (7)2,0 km 20 m15 C
PlNameClubNatTime
1Mari HernandezToten TrollNOR15:08
2Maritta KymäläinenTampereen pyrintöFIN15:55
3Lippert ElenaZyryanovskKAZ20:44
4Marja TöyryläKymin suunnistajatFIN21:04
5Galina BelskayaZyryanovskKAZ27:03
6Arja VestolaNastolan TeräFIN28:51
7Ayşe Petek BingölANKARA GSMTUR32:17
 
 
 
W55 (9)1,8 km 15 m14 C
PlNameClubNatTime
1Brigitte Kölla TritschlerOLG ZürichSUI12:42
2Ann LaasOK SkogshjortarnaSWE15:21
3Pia GadeViborg OKDEN15:41
4Helena Kajaala-YlikoskiClub Kankaanpään SuunnistajatFIN16:09
5Jette KreibergOK RoskildeDEN17:14
6Marianne BandixenOLG PfäffikonSUI18:03
7Katarina ÖstlingOK SkogshjortarnaSWE19:07
8Annette OlofssonOK SkogshjortarnaSWE20:32
9Nuriye UzuncanDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR31:15
 
 
 
W65 (5)2,0 km 10 m15 C
PlNameClubNatTime
1Ane VeierskovOrienteringsklub RoskildeDEN16:18
2Anita Loven AnderssonOK SkogshjortarnaSWE19:13
3Meyer UrsulaOLG ZürichSUI22:07
4Ulla LindstenRasti-JyryFIN24:14
 
Aira MyllyOunasvaaran hiihtoseuraFINmp
 
 
 
WBS (48)1,4 km 5 m14 C
PlNameClubNatTime
1Zeynep Ilgın DemirGELİŞİM KOLEJİTUR11:41
2Ahsen KüçükbasmacıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR15:21
3Ceylin KızılkayaÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTUR15:41
4Sude SelviMersin Pirireis OrtaokuluTUR16:42
5Deniz AşırGELİŞİM KOLEJİTUR18:58
6YASEMİN ÖZBİRKAYSERİ DENGE GSK.TUR19:13
7Emine İcyerBALIKESİR GSKTUR19:18
8RAZİYE DURGUTIndividual-FerdiTUR21:18
9Nisa SügürDEMİRTAŞ SK-BURSATUR22:27
10Doğa ElçikEKİN KOLEJİ SKTUR25:14
11Zeynep KöksalÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTUR26:00
12Buse ÖzsezerGELİŞİM KOLEJİTUR27:03
13Zeynep CengizESKİŞEHİR GSKTUR28:37
14Ceren ÖzakıncıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR29:39
15Bahar BoraEKİN KOLEJİ SKTUR29:53
16Cemile Eslem ÖzlükBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR35:50
17CANSU DURANIndividual-FerdiTUR40:50
18Pelin EravcıÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTUR40:53
19Ayça Sıla AlkanARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR45:18
20irem celebGELİŞİM KOLEJİTUR47:22
21Bükrenur GökçeARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR47:41
22Zerrin DenizGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR48:24
23SEVDA ÇELİKKAYSERİ DENGE GSK.TUR48:28
24Sena Ayça ÖzkanPetkim SKTUR52:22
25Ceyda ÖzakdağEKİN KOLEJİ SKTUR53:45
26Sisem AktaşPetkim SKTUR56:31
27Ekin AyanEKİN KOLEJİ SKTUR1:00:00
28Yaren ErgünARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR1:03:41
29Eftalya ŞimşekGELİŞİM KOLEJİTUR1:04:06
30MELİKE ÖZERKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:06:24
31Ece EmirhanGELİŞİM KOLEJİTUR1:07:42
32Elif Beyza YaşarERDEMLİ SKTUR1:09:49
33Zeynep Sude ÇetinyürekEKİN KOLEJİ SKTUR1:12:28
34Gülsevim KoçKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:15:44
35SILA KAMBİKÇORUM GSKTUR1:30:40
36Çağla Ekin AnkaralıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR1:53:39
37GÖZDE TAMKAYSERİ DENGE GSK.TUR2:06:22
 
Elif HorozlarGÖMEÇ BELEDİYE SK.TURmp
Göksu MetePetkim SKTURmp
NAZLI ÇAKIRERKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Sudenaz MetePetkim SKTURmp
Deniz ElçikEKİN KOLEJİ SKTURmp
Elif NakipoğluEKİN KOLEJİ SKTURmp
Elif GökmenDEMİRTAŞ SK-BURSATURmp
Atahan SamsunluGELİŞİM KOLEJİTURmp
Zeynep Bengü AlkanARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTURdnf
SEMANUR DOĞANERKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
İrem EroğluOKLUBALI SKTURdnf
 
 
 
WBL (57)1,7 km 5 m16 C
PlNameClubNatTime
1Hanne JessenOK RoskildeDEN18:23
2Selin ÇiftçiİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:44
3Serpil ŞahinIndividual-FerdiTUR20:20
4Ayşegül GürYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR21:47
5Begüm SarıdedeYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR21:50
6Melike KaradenizOKLUBALI SKTUR23:39
7Çisem TıkızANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR23:55
8Dilek AytenANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR24:35
9Canan GüneriPetkim SKTUR27:24
10Werder MarlisOLG ZürichSUI29:17
11Afra DündarBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR30:17
12Bike ÖğünlüPetkim SKTUR31:29
13Gamze SığırcıYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR32:08
14Buket BekarYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR32:09
15Burcu YavaşULUDAĞ ÜNV.SK.TUR32:35
16Sevgi UygunBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR32:47
17Seçil Mine YükselMERSİN DOĞA SK.TUR35:59
18MÜGE DAĞDELENMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR36:05
19Sümeyya Nur ÖzdemirADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR37:50
20GİZEM IŞIKKAYSERİ DENGE GSK.TUR38:02
21Emine Onsun TarhalKARAAĞAÇ SKTUR39:10
22Begüm EmlekBALIKESİR GSKTUR40:21
23Gülşah MiyasaoğluYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR42:16
24Gunay HamdullayeAzerbaijan42:48
25ebru atmacaIndividual-FerdiTUR43:23
26Dilek KuruçaySOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR44:07
27Ceyda AkıncılarESKİŞEHİR GSKTUR44:25
28Şirin ÖztürkANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR44:50
29Kardelen UslanMERSİN GSMTUR1:07:03
30Buse SafçıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:14:13
31Zeynep Ferhan ArıkKANYON GDSKTUR1:15:35
32Nursel HüyükKANYON GDSKTUR1:18:58
33Nuran SevenRUSUMAT 4 GSKTUR1:19:16
34Altunay DuranRUSUMAT 4 GSKTUR1:23:59
35Selma KaçarHatice Uluğ İlkokuluTUR1:27:29
36Kıymet KaradenizRUSUMAT 4 GSKTUR1:31:09
37Nilgün BeyazPetkim SKTUR1:37:04
38Hülya KocagözRUSUMAT 4 GSKTUR1:43:33
39Sabiha Selin OkayRUSUMAT 4 GSKTUR1:46:28
40Cansu DereADANA GSDİKTUR1:48:00
41Büşra KartalRUSUMAT 4 GSKTUR1:49:27
42Hesna Yaren KılınçMERSİN GSMTUR1:56:10
 
Rüveyda AvcuBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURmp
Ayla SaraçoğluNEO DSKTURdnf
Rabia YilerESKİŞEHİR GSKTURdnf
Serpil MetePetkim SKTURdnf
MERYEM ÇELİKKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Fatma AlagözPetkim SKTURdnf
GÜLER ÜNALKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Seher ÖzkanPetkim SKTURdnf
Lütfiye SürücüSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Irina NilssonGävle OKSWEdnf
Elif OyarKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Hatice BiçerSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURdnf
Hanife KoçKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Nuray AydemirPetkim SKTURdnf
Ayşe KuruMERSİN DOĞA SK.TURdnf
 
 
 
M10 (13)1,3 km 5 m13 C
PlNameClubNatTime
1Hasan Emre SarpKARAAĞAÇ SKTUR8:20
2Görkem YavaşDEMİRTAŞ SK-BURSATUR10:56
3Aybars Kağan KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR11:10
4Muhammed Emir ŞentosunDEMİRTAŞ SK-BURSATUR14:34
5Sametcan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR26:09
6Mustafa Cihat BulutDEMİRTAŞ SK-BURSATUR28:36
7Eralp CanazESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR29:49
8Onur KarabaşSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR33:18
9Mehmet HarputluÇORUM GSKTUR1:03:08
10Akın TaşbaşÇORUM GSKTUR1:24:34
11Taner DilkiÇORUM GSKTUR1:39:53
12Emirhan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR1:44:15
 
Fırat KılıçÇORUM GSKTURmp
 
 
 
M12 (45)1,3 km 10 m13 C
PlNameClubNatTime
1Ahmet ÖzbeyDEMİRTAŞ SK-BURSATUR7:01
2Emirhan CamukaDEMİRTAŞ SK-BURSATUR7:15
3Orbay Fatih YıldızBALIKESİR GSKTUR8:49
4Salih AçarDEMİRTAŞ SK-BURSATUR8:53
5Kaya Sarper ErimtanEKİN KOLEJİ SKTUR9:29
6Alper Tunga KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR9:51
7Talha Ayberk ErginESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR10:50
8Orkunt TekANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR10:59
9Bora Uğur ÖzkaranfilESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR11:04
10Gökalp GörenSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR11:12
11Can Toprak ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR11:21
12Efe KaplanEKİN KOLEJİ SKTUR12:26
13Enes ÇetinBALIKESİR GSKTUR12:45
14Can Ege YıldızMERSİN DOĞA SK.TUR13:46
15Kerim ÇakmakPetkim SKTUR14:24
16Yiğit Reha İgaçDEMİRTAŞ SK-BURSATUR15:07
17Deniz Cem ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR15:52
18Uğur Deniz KutluEKİN KOLEJİ SKTUR17:19
19Fatih BozkurtKARAAĞAÇ SKTUR17:22
20Samet KarnasOSMANİYE OGİDOSTUR17:36
21Serdar SargınDEMİRTAŞ SK-BURSATUR17:44
22Eray ÖzbayİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:44
23Yavuz AkdurulEKİN KOLEJİ SKTUR20:02
24Latif Kağan TaşkıranoğullarıPetkim SKTUR21:24
25Talha KeskinPetkim SKTUR21:46
26Eyüp TurhanBALIKESİR GSKTUR22:30
27Rahmi BozkırADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR23:21
28Arda AltınayADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR26:47
29Batuhan KöprübaşıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR28:24
30Bülent BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR29:14
31Hasan Yiğit YılmazKARAAĞAÇ SKTUR29:49
32Burak Cağrı ÖztürkPetkim SKTUR31:50
33Denizhan ÇetindağKARAAĞAÇ SKTUR41:35
34Muzaffer İnanç ErtaşSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR45:44
35Gürkan KeskinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR54:33
 
Berkay DursunBALIKESİR GSKTURmp
Anıl IşıksoyESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTURmp
Batuhan UludağCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Orhan UralCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Eren BozakCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Ehad İnanç ÖzdilCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Attilla Alp ArslanKAYSERİ DENGE GSK.TURdisq
İsmail ÖzarslanANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Tuğrul Kaan GençANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdnf
Mehmet Özkan ÖzKANYON GDSKTURdnf
 
 
 
M14 (52)1,6 km 15 m14 C
PlNameClubNatTime
1Ümit ÜstündağROTA ORYANTİRİNG SKTUR8:55
2Efe PoçuALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR9:37
3Muhammed Mustafa TekinANTALYA GSKTUR10:11
4Şamil ÖnolTAVŞANLI EML GSKTUR10:20
5Bora Ege SarpKARAAĞAÇ SKTUR10:44
6Uğur ÜstündağROTA ORYANTİRİNG SKTUR11:04
7Mert YiğitKANYON GDSKTUR11:24
7Kerem ÜnalİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR11:24
9Ahmet Tarık DenizKANYON GDSKTUR12:08
10Umut İlhan BeyaztaşİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR12:27
11Berat ÖzenKANYON GDSKTUR12:34
12Berk Can KoparanÇORUM GSKTUR12:53
13Eray GünanGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR12:54
14Yiğit KaçarMERSİN DOĞA SK.TUR13:18
15Baran BozanerMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR13:20
16Engincan GüçDEMİRTAŞ SK-BURSATUR13:21
17Cemal BoğaDEMİRTAŞ SK-BURSATUR13:28
18Semih ArslanBALIKESİR GSKTUR14:07
19Mervan DemirtaşGÖMEÇ BELEDİYE SK.TUR14:43
20Nurullah GerenkayaYAKAMOZ GSKTUR16:37
21Recep ÇiftçiYAKAMOZ GSKTUR17:05
22Yiğit YılmazEKİN KOLEJİ SKTUR18:09
23Erdem ZülfikarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:12
24Enes GülençBALIKESİR GSKTUR19:10
25Birkan GürtanKARAAĞAÇ SKTUR19:14
26Ahmet AkDEMİRTAŞ SK-BURSATUR20:02
27Ramazan UğurDEMİRTAŞ SK-BURSATUR20:03
28Yiğit KulİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR20:42
29Serkan YılmazDEMİRTAŞ SK-BURSATUR20:53
30Kadir Buğra BudakBALIKESİR GSKTUR22:33
31Harun Efe ŞenMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR24:37
32Muhammet ÜrünROTA ORYANTİRİNG SKTUR24:42
33Burak GencinPetkim SKTUR25:27
34Talha ŞahinROTA ORYANTİRİNG SKTUR27:38
35Muhammet ÇetinalpYAKAMOZ GSKTUR27:47
36Muhammet Melikşa GünerKANYON GDSKTUR29:17
37Remzi UnarYAKAMOZ GSKTUR32:52
38Fatih GüralKANYON GDSKTUR34:13
39Harun Yahya OrhanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR34:19
40Turgay Samet ŞentürkROTA ORYANTİRİNG SKTUR37:13
41Yusuf Can YilmazALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR45:53
42Burak TemelDEMİRTAŞ SK-BURSATUR46:53
 
Ahmet Taha GörenPetkim SKTURmp
Veysel CalayırCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Doğukan BozotKAYSERİ DENGE GSK.TURdisq
Sadeddin ÖztürkCUMALIKIZIK GSKTURdisq
Utku GüvençKAYSERİ DENGE GSK.TURdisq
Tuna KorkmazKAYSERİ DENGE GSK.TURdisq
Mehmethan TemelPetkim SKTURdnf
Ahmet Ozan ÖzbayİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTURdnf
Arda DoğanKANYON GDSKTURdnf
Ahmet Umut GünbakPetkim SKTURdnf
 
 
 
M16A (64)2,0 km 30 m15 C
PlNameClubNatTime
1İsmail KılınçROTA ORYANTİRİNG SKTUR8:30
2Talha GündayTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR8:34
3Samet KöşşekTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR9:41
4Erdem KardaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR10:20
5Alperen Dursun YıldızNİKSAR BELEDİYE SPORTUR10:39
6Tolga ÇandarBALIKESİR GSKTUR10:45
7Beytullah ErsinNİKSAR BELEDİYE SPORTUR11:29
8Nail İyizamanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR11:30
9Hamza Ali YılmazTAVŞANLI EML GSKTUR11:42
10Mehmet KoyundoyuranANTALYA GSKTUR12:01
11Yunus Emre EkerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR12:02
12Demirhan DemirokBALIKESİR GSKTUR12:10
13Kadir Can ÇakanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR12:23
14Berat ArslanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR12:25
15Akif KürtüncüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR12:29
16Ahmet AyazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR13:22
17Muhammed Ali TunçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR13:32
18Ümitcan TopcuROTA ORYANTİRİNG SKTUR13:49
19Samet ÖzbilginTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:00
20Batuhan ErikliBALIKESİR GSKTUR14:11
21Samet DurgutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:14
22Safa Murat KonuşkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:51
23Mert KurtİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR14:59
24Beytullah ÇağanSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR15:35
25Tugay AksoySOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR15:41
26Halit HarmanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:42
27Şahin DemirALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR16:00
28Furkan Mert TaşçıNİKSAR BELEDİYE SPORTUR16:09
29Kadir BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR16:10
30Turan Can KaraTAVŞANLI EML GSKTUR16:40
31Fatih ŞölenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:48
32Ömer KuloğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR16:56
33Muhammed Sinan ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:58
34Tuna Anıl AslanerBALIKESİR GSKTUR17:06
35Furkan MaydaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR17:20
36Oğuzhan DoğruKANYON GDSKTUR18:37
37Mehmet Ali KargınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:45
38Emir Can ToramanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR19:21
39Adil YılmazKANYON GDSKTUR19:28
40Ömer Yusuf AktaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:05
41Ali KılıçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:16
42Kadir KaymanTAVŞANLI EML GSKTUR20:26
43Halit ŞahinTAVŞANLI EML GSKTUR20:28
44Harun AslanDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR21:10
45Mustafa TunçerTAVŞANLI EML GSKTUR22:32
46Buğra Ahmet MalakSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR23:02
47Arif Can ErgüdenNİKSAR BELEDİYE SPORTUR23:13
48Berk ÇelikRUSUMAT 4 GSKTUR25:19
49Sefa PoluSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR26:24
50Samet BozkurtNİKSAR BELEDİYE SPORTUR26:28
51Alican DemirelOSMANİYE OGİDOSTUR27:56
52Eyüpcan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR28:04
53Arslan KayaKANYON GDSKTUR28:08
54Muzaffer AçıkNİKSAR BELEDİYE SPORTUR28:26
55Ahmet GüngörTAVŞANLI EML GSKTUR29:04
56Zafer AytekinRUSUMAT 4 GSKTUR29:33
57Batuhan MaviliTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR30:30
58Mehmet KarakayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR38:38
59Enes ŞakarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR38:51
60Doğukan DemirciKANYON GDSKTUR47:49
 
Batuhan ÜnverROTA ORYANTİRİNG SKTURmp
Yıldızhan KarayelTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Kemal Kağan ÖnerRUSUMAT 4 GSKTURmp
Cemre ÇoşkunRUSUMAT 4 GSKTURmp
 
 
 
M16B (39)1,7 km 20 m15 C
PlNameClubNatTime
1Emre ÇetinkayaYAKAMOZ GSKTUR10:59
2Görkem KeleşKANYON GDSKTUR11:25
3Ege Arca ÇolakKANYON GDSKTUR11:32
4Atahan KılıçKANYON GDSKTUR11:53
5Erdem ŞimşekMUĞLA GSKTUR12:04
6Kalender Metehan KayaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR13:21
7Oğuz ÖztürkKANYON GDSKTUR13:34
8Muhammed Vehbi Y KarataşlıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR13:39
9Umut Ege ÖzdemirKANYON GDSKTUR14:06
10Mehmet YılmazADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR14:21
11Abdullah FettahADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR15:10
12Erdem CanazANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR15:18
13Umut Can ÇabukNİKSAR BELEDİYE SPORTUR15:35
14Yusuf Can AktürkMUĞLA GSKTUR16:21
15Hüseyin AydınNİKSAR BELEDİYE SPORTUR17:06
16Erhan Can OğuzESKİŞEHİR GSKTUR17:54
17Basri SayanTAVŞANLI EML GSKTUR19:49
18Yiğit TokYAKAMOZ GSKTUR20:56
19Umut KulaksızNİKSAR BELEDİYE SPORTUR21:00
20Şafak UrganANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR21:32
21Emirhan AtabeyANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR21:42
22Fatih OruçBOLU GSMTUR22:13
23Melih CanazESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR22:35
24Adem Furkan YükselESKİŞEHİR GSKTUR24:09
25Osman MişeNİKSAR BELEDİYE SPORTUR25:22
26Eyyüp Tarkı ŞengülTAVŞANLI EML GSKTUR28:41
27Melih DüzgünESKİŞEHİR GSKTUR29:40
28Samet YaşarMERSİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜTUR30:10
29Mehmet Ali BilgiliTAVŞANLI EML GSKTUR40:19
30Oktay AykutBOLU GSMTUR43:52
31Kadir BirolKAYSERİ DENGE GSK.TUR45:19
 
Burak SezginADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
Erkan YılmazDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
Oğuzhan ErtürkDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
Çetin AltunDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
Mert YıldızDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
Sefer YağızDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
Konuralp YılmazTAVŞANLI EML GSKTURdnf
Ahmet Kürşat DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATURdnf
 
 
 
M18A (43)2,3 km 40 m17 C
PlNameClubNatTime
1Mihai TantarUniversitatea CraiovaROU13:17
2Mehmet Can ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR13:23
3Ferhat AlyılmazDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR13:33
4Emi MinoiuUniversitatea CraiovaROU13:35
5Emirhan KülahsızBALIKESİR GSKTUR13:48
6Faruk AkıncıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:22
7Raşit ŞaraTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:26
8Yasin ErbaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:35
9Halit UzunerANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR14:36
10Yunus Emre TurnaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:38
11Abdulkerim KayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:01
12İbrahim ÖzerenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:19
13Mücahit ÖzkayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:24
14Osman Celal ErkuranTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:34
15İbrahim DilekTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:41
16Muhammed Gence ÇaydaşiANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR15:48
17Süleyman ErenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:50
18İsmail ÇakmakALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR15:54
19Cengizhan SabuncuTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:03
20Muhammed Alperen KurtTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:14
21Hüseyin Ömür CankayaBALIKESİR GSKTUR16:51
22Ufuk AkkuşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:07
23Mehmet Uğur BatanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:31
24Caner KuçmenDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR18:40
25Samet GökmenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:11
26Alper Can ÇavtekinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:51
27Gökhan BeklenALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR19:57
28Ümit BaşbuğaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR21:07
29İsa ÖzşahinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:23
30Furkan TopalTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:04
31Hasan DemirBALIKESİR GSKTUR22:32
32Mehmet Emin AvcılNEO DSKTUR23:54
33Hakan KorkmazANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR24:43
34Can BaytürkÇORUM GSKTUR24:47
35Berkay ŞahinKANYON GDSKTUR25:01
36Kübilay GökgözÇORUM GSKTUR27:06
37Zekeriya Metehan KarslıoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR29:27
38Erhan BaştuğÇORUM GSKTUR31:11
39Ozan Burak AkdumanBALIKESİR GSKTUR32:45
40Hakan EkrenOSMANİYE OGİDOSTUR51:52
 
Abdurrahman ÇavdarBALIKESİR GSKTURmp
Furkan YıldızKANYON GDSKTURdisq
Ahmet Hakan KayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdisq
 
 
 
M18B (48)1,9 km 25 m15 C
PlNameClubNatTime
1Serkan ÖzenPATİKA SK-PATİKTUR10:36
2Emin Alp AydınESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR11:13
3Arman ÖzyönümİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR11:24
4Enes ŞahinNİKSAR BELEDİYE SPORTUR11:47
5Muammer YardımcıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR11:57
5Gökhan BiliciNEO DSKTUR11:57
7Ramin AliyevAzerbaijan12:02
8Mehmet ÖztürkPATİKA SK-PATİKTUR12:10
9Hüseyin KaracaESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR12:35
10Tufan BaykalNİKSAR BELEDİYE SPORTUR12:43
11Mehmet Esat ÖzmenESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR12:47
12Muhammet Mustafa EroğluADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR13:52
13Samet KayalıerNİKSAR BELEDİYE SPORTUR14:10
14Eray TopçuoğluMUĞLA GSKTUR14:23
15Abdulkadir PakdilOSMANİYE OGİDOSTUR14:29
16Eren TunçilTAVŞANLI EML GSKTUR14:32
17Besim KayaTAVŞANLI EML GSKTUR14:37
18Batuhan DuğanOSMANİYE OGİDOSTUR14:54
19Deniz ErdoğanPATİKA SK-PATİKTUR14:56
20Mert Uğur TaslıİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR14:57
21Necati TopBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR15:01
22Ahmet Can AvcıLYKİA İZ.DO.SK.TUR15:27
23Furkan UğurluNİKSAR BELEDİYE SPORTUR16:13
24İbrahim KirazBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR16:57
25Emre ErdemBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR17:11
26Kadir KırkaTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR17:14
27Faruk KalemişTAVŞANLI EML GSKTUR17:22
28Fahrican KoşarODTÜ SKTUR18:00
29Akkan Can ÇuhadarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:06
30Kasım Halit ÖzkulTAVŞANLI EML GSKTUR18:08
30Furkan TecelliESKİŞEHİR ORYANTİRİNG SKTUR18:08
32Ömer DoğansoyTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:22
33Erman KocaBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR19:55
34Hasan MadenPATİKA SK-PATİKTUR21:59
35Hakan BayarESKİŞEHİR GSKTUR22:30
36Murat Şahin BozkurtYAKAMOZ GSKTUR22:57
37Rodi Berzan ÖzdemirPATİKA SK-PATİKTUR23:19
38İsmail KarnasOSMANİYE OGİDOSTUR24:11
39Burak SavaşİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR26:35
40Muhammet Furkan MartOSMANİYE GSMTUR26:48
41İsmail TığlıoğluKANYON GDSKTUR28:46
42Enes Taha KuşADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR29:00
43Yusuf DoğanOSMANİYE OGİDOSTUR29:01
44Enes MuğluOSMANİYE OGİDOSTUR33:25
45Muhammed KarakuşOSMANİYE GSMTUR34:06
46Abdullah İpekliNİKSAR BELEDİYE SPORTUR35:05
47Emre GüvenOSMANİYE OGİDOSTUR47:35
48Cemil AldemirNİKSAR BELEDİYE SPORTUR52:10
 
 
 
M20A (58)2,6 km 45 m18 C
PlNameClubNatTime
1Orhan KutluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:04
2Burak CanseverTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:05
3Oğuzhan KaratepeTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:14
4Musa YeliTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:35
5Şahin ÇakmakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:46
6Can Hüseyin ŞapulNEO DSKTUR15:55
7Evren BozkurtYAKAMOZ GSKTUR16:08
8Tayyip ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:11
9Şaban AslanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:25
10Enes AltanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:30
11Musa GökçeTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:56
12Hasan TaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR17:26
13Huzeyfe SığırcıBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR18:01
14Aliihsan SezginTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:02
15Ercan ArslanODTÜ SKTUR18:10
16Halis UyarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:13
17Serhat AlyılmazDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR18:33
18Muhammed Mustafa UluçakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:24
19Burak OranTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:04
20Ümüt YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:22
20Sami BoncukTAVŞANLI EML GSKTUR20:22
22Doğukan AltunALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTUR21:14
23Ertuğrul GürgenTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:15
24Mehmet Akif TandoğruTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:16
25Mert YasilTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:20
26Mürsel UçarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:21
27Muhammet BilgiçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:17
28Fevzi MertTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:29
29Numan KayaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:57
30Muammer YağızTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:00
31Serkan HasarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR24:38
32Burak BilenlerYAKAMOZ GSKTUR24:47
33Üzeyir Tayyip ŞurTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR25:40
34Barış KavlakÇORUM GSKTUR26:04
35Onur AslanODTÜ SKTUR26:42
36İbrahim ÇiçekTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR27:19
37Talha YaylamazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR27:51
38Sabri ÇetinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR28:10
39İlyas BalkocaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR30:09
40İsa KırcaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR30:15
41Muammer ÜnalanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR30:46
42Hamza AktaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR31:19
43Kerem AykanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR38:41
44Bayram SadanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR47:35
45Fatih TükenmezTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR47:45
46İlyas KarakuşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR48:37
47İsmail DuyunTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR50:08
48Furkan ÖzkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR51:41
49İdris ÖrsTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR59:00
50Mehmet ÜnlüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:22:26
51Hüseyin PakırTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:23:48
52Muhammet CücükTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR1:57:43
 
Yunus Emre YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Ünal İlkmanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Emin YeşilyurtPOLİS AKADEMİSİ SKTURdisq
Ertuğrul AkbulutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Hasan KayacıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Hakkı Selçuk KoçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
 
 
 
M20B (39)1,9 km 25 m14 C
PlNameClubNatTime
1Uğur YavuzTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR11:02
2Yasin DuranANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR12:16
3Ali OkurTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR12:35
4Yusuf Erkut DemirkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR13:23
4Suat Sinan SağlamTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR13:23
6Burak AkyürekODTÜ SKTUR13:34
7Mücahit AyanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:03
8Can DoğancıkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR14:32
9Tayfun TuranSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR14:38
10Mehmet Can GüventürkKAYSERİ DENGE GSK.TUR15:36
11İsmail Burak BiçerSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR15:48
12Musa KıratOSMANİYE OGİDOSTUR16:14
13Mert SügürİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR17:22
13Mehmet GülenSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR17:22
15Bayram Mert AltındağODTÜ SKTUR17:24
16Fatih KanburANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR17:37
17Şahin KarahanBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR17:38
18Abdulkadir ToktayOSMANİYE OGİDOSTUR18:50
19Mehmet HaytaMALATYA GENÇLİK HİZ. VE SKTUR19:22
20Halil İbrahim DumanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:06
21Taha TaşçiTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:55
22Yunus ÇelikTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:59
23Mustafa AtalanOSMANİYE OGİDOSTUR22:15
24Yunus Emre KılıçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:31
25Engin KarakayaULUDAĞ ÜNV.SK.TUR26:05
26Bayram DağTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR31:59
27Hüseyin ÇınardereSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR32:11
28Furkan GüzünULUDAĞ ÜNV.SK.TUR32:40
29Koray AkpınarBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR35:30
30Okan AcarULUDAĞ ÜNV.SK.TUR36:07
31Faruk GündoğduTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR37:16
32Mustafa Alperen TekeADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR37:41
33Muhammet Hakan BulutTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR43:45
34Hasan Basri KaplanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR44:12
 
Mustafa KöseTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Sinan KalenderTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Adnan BertizlioğluPOLİS AKADEMİSİ SKTURdisq
Abdülselam ÇitilDİYARBAKIR ASKTURdnf
Yusuf ŞimşekDİYARBAKIR ASKTURdnf
 
 
 
M21E (101)3,6 km 65 m22 C
PlNameClubNatTime
1Thomas Natvig ArstadNTNUINOR17:08
2Sindre Oestgulen DeiszNTNUINOR18:00
3Fryderyk PryjmaKS Spójnia WarszawaPOL18:17
3Simen AamodtNTNUINOR18:17
5Engin PınarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:25
6Soeren RiechersBielefelder TGGER18:32
7Sondre Sande GullordNTNUINOR18:37
8Rıdvan ÇınarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:42
9Wolfgang KampelNTNUINOR18:43
10Henri KalvePaimion RastiFIN18:50
11Rasmus Roerholt TheisenNTNUINOR18:53
12Mikkel SorensenNTNUINOR19:05
13Jon Aukrust OsmoenNTNUINOR19:09
14Olav Johannes DeelstraNTNUINOR19:12
15Oscar VaangellAerla IFSWE19:13
16Viktor SilvemarkÄrla IFSWE19:17
17Ramazan BostancıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:18
18Ivan PustovoitovSilikatniy O-TeamRUS19:23
18Marcus PinkerCork OIRL19:23
20Ahmet KaçmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:26
21Tomi MattilaAngelniemen AnkkuriFIN19:30
22Jonas Klausen EspedalNTNUINOR19:31
23Semyon KuzminTomskRUS19:32
23Juuso LindeqvistPaimion RastiFIN19:32
25Dag LofthusNTNUINOR19:43
26Hasan AyazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:54
27Jarno Kallio-KönnöHuu NousFIN19:59
28Anders BjergaardNTNUINOR20:02
29Emil AnderssonAerla IFSWE20:07
29Tomas KuzminskisLithuanian Deaf TeamLTU20:07
31Halvor Eid NielsenNTNUINOR20:11
32Özgür FettahTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:14
33Harald KalagerNTNUINOR20:15
34Klaus Klausen EspedalNTNUINOR20:16
35Erkan SezginTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR20:28
36Alen GavarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR20:47
37Bjoern LundanesNTNUINOR20:52
38Jakob Kalvig SkoganNTNUINOR21:01
38Harun İşlerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:01
40Cansel SaraçROTA ORYANTİRİNG SKTUR21:04
41Adrian OpheimNTNUINOR21:12
42İlyas AvcıTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:13
43Muhammed KavakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:14
44Engin ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:43
45Torkil Eide SolstadNTNUINOR21:45
46Niklas ProforsNTNUINOR22:01
47Jacob Berg LofthusNTNUINOR22:02
48İbrahim KorTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:03
49Esko YlikangasHuu NousFIN22:08
50Yaşar İsmet DemirözNEO DSKTUR22:14
51Abdulkadir KöseoğluPOLİS AKADEMİSİ SKTUR22:15
52Hilmi İlker MeydanDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR22:25
53Mesut SalmanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:30
54Sondre KongsgaardNTNUINOR22:36
55Ozan BektaşODTÜ SKTUR22:43
56Alişan KayabölenODTÜ SKTUR22:49
57Ercan DudakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:51
57Meriç ArazoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:51
59Veli EmreTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:52
59Osman KulTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:52
61İsmail İleriTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR22:53
62Michael KreibergOK RoskildeDEN22:59
63Alican ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:04
64Cafer Gökalp ÇelebiİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR23:05
65Hasan AkdoğanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:16
66Murat ArslanODTÜ SKTUR23:29
67Fatih ÖztürkNİKSAR BELEDİYE SPORTUR23:30
68Yunus Emre EkinciODTÜ SKTUR23:35
69Ahmet KorkmazİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR23:49
70Sverre Turter SandvoldNTNUINOR23:55
71Abdullah ÖzdemirİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR23:56
72Çağlar KasımTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR24:24
73Philipp ErmachenkovIskatelRUS24:52
74Henrik Svaland AasNTNUINOR24:56
75Sayım GökyarODTÜ SKTUR25:16
76Simen Eid NielsenNTNUINOR25:21
77Erdi ArslanROTA ORYANTİRİNG SKTUR26:06
78Şafak KaramanNİKSAR BELEDİYE SPORTUR26:13
79Burak KaramanNİKSAR BELEDİYE SPORTUR26:21
80Fatih SemizODTÜ SKTUR27:54
81Lütfi Koray İroçODTÜ SKTUR28:09
82Caner KalınNİKSAR BELEDİYE SPORTUR28:19
83Bilge KurtDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR29:00
84Emin ArslanNİKSAR BELEDİYE SPORTUR29:22
85Shahriyar IsmayilovAzerbaijan31:40
86Suleyman AliyevAzerbaijan32:03
87Sergey TeleginAzerbaijan32:56
88Yaser Deniz İrenODTÜ SKTUR32:58
89Ahmet ErdoğanBOLU GSMTUR34:04
90Cevdet AlyılmazDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR36:34
91Ertun YıldızlıDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR45:09
92Vladislav TuzovAzerbaijan48:37
93Celil ErdoğanGATA DOİKTUR48:39
94Mustafa ArısDORUK DAĞCILIK VE DSKTUR52:40
 
Eirik Kamstrup HovindNTNUINORmp
Tapio PeräHuu NousFINmp
Emre AyarODTÜ SKTURmp
Eskil Sande GullordRaumar Orienteringmp
Isak BergsetNTNUINORmp
Ünal ÇetinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Einar HjortasNTNUINORdnf
 
 
 
M21A (99)2,7 km 60 m19 C
PlNameClubNatTime
1Ferdi GünaydınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:03
2Veysel GülerNEO DSKTUR16:07
3Aydın ÖzbayTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR16:19
4Memik YıldırırEDİRNE GSMTUR16:23
5Mustafa Yasin BosnalıİSTANBUL GSMTUR16:42
6Muhammed KocabaşTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR17:29
7Fatih AtalıANKARA GSMTUR17:30
8Ahmet BurmabıyıkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR17:57
9Yasin KömürTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:19
10Ramazan Emre UçarBALIKESİR GSKTUR18:22
11Mustafa Onur KoçODTÜ SKTUR18:25
12Savaş BaşçiftçiTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:33
12Hakan CoşkunfıratİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:33
14Sait Furkan DemirTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR18:44
15Sedat CaferoğluEDİRNE GSMTUR18:49
16Coşkun ÖzaşçılarİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR19:06
17Mehmet AyanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:09
18Ali UzunİSTANBUL GSMTUR19:49
19Ali Furkan ŞahinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:50
20Serkan SuralULUDAĞ ÜNV.SK.TUR20:27
21Muhammed Kağan ZorİSTANBUL GSMTUR20:47
22Yusuf Ozan CanULUDAĞ ÜNV.SK.TUR21:15
23Osman GültekinTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR21:20
24Yavuz Ömer AktürkANTALYA GSMTUR21:31
25Özgür ÖzdemirİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR21:37
26Remzi Dincer ÖztürkANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR22:12
27Semih ÖzbirKAYSERİ DENGE GSK.TUR22:25
28Vladimir DudnikovO-MEPHIRUS22:40
29Koray EskidumanODTÜ SKTUR22:51
30Feridun TakışİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR23:01
31Mustafa YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:04
32Emrah İlkanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:14
33Ali YüceTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:22
34Faik AçıkgözTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:27
35Ali ÖnerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:28
36Erdinç TaşelODTÜ SKTUR23:30
37Furkan GökmenODTÜ SKTUR23:42
38Ergün CanPATİKA SK-PATİKTUR23:51
39Mesut GezerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR24:19
40Şevki YeşilyurtEDİRNE GSMTUR24:21
41Birol AslanODTÜ SKTUR25:06
42Cihad AdıcanEDİRNE GSMTUR25:14
43Hüseyin KarataşEDİRNE GSMTUR25:17
44Muhammet GülerOSMANİYE OGİDOSTUR25:19
45Mehmet Ali ÇakırTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR26:14
46Erkam SemizTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR26:42
47İbrahim Cem ÖzerİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR27:09
48Şaban SaraçTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR27:30
49Enes ÇakırMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTUR27:41
49Harun BozkurtİZMİR GSMTUR27:41
51Yavuz Kurtuluş AnılİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR27:43
52İhsan KoçakKAYSERİ GSMTUR27:44
53Ebuzer TemirTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR28:07
54Mert KeleşODTÜ SKTUR28:23
55Kadir ErMUĞLA ÜNİVERSİTESİ SKTUR28:24
56İsmail ÇingilBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR28:25
57Furkan SürücüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR30:23
58Ahmet BayzanANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR30:37
59Mehmet Sena OkumuşULUDAĞ ÜNV.SK.TUR31:44
60Ali Şan AlbayrakKAYSERİ DENGE GSK.TUR31:52
61Okan İziULUDAĞ ÜNV.SK.TUR32:00
62Mücahit DemirelİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR32:52
63Hüseyin ÖztürkTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR32:56
64Ömer ŞimşirKAYSERİ DENGE GSK.TUR33:38
65Harun AltunMUĞLA GSKTUR34:47
66Ümit GögebakanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR36:31
67Ali Galip ÖztürkAYDIN GSMTUR37:38
68Burç Fatih AksoyİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR37:43
69Mehmet Baki ÖztürkESKİŞEHİR GSMTUR38:47
70Mehmet CanİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR38:53
71Ahmet Uluğ YamalıYAKAMOZ GSKTUR41:36
72Said Han KurulULUDAĞ ÜNV.SK.TUR44:51
73Hamdi GülbenizTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR45:19
74Yavuz Selim GörmüşULUDAĞ ÜNV.SK.TUR46:25
75Davut AcetMUĞLA GSKTUR46:36
76Mehmet KaracaKAYSERİ DENGE GSK.TUR48:08
77Doğukan YılmazULUDAĞ ÜNV.SK.TUR49:32
78Harun CoşgunGATA DOİKTUR50:24
79Necati GencelKAYSERİ DENGE GSK.TUR50:37
80İbrahim BalbarsTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR50:56
81Erkan ÖcalKAYSERİ DENGE GSK.TUR52:32
82Oğuz YıldızULUDAĞ ÜNV.SK.TUR54:49
83Kadir TüküçRUSUMAT 4 GSKTUR58:46
 
İbrahim ÇalışANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
Nurettin UlaşAYDIN GSMTURmp
Mikail GültekinSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTURmp
İbrahim TayğanTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Özgen ÖzdemiroğluALTUN ORYANTİRİNG VE ASKTURmp
Ozan OlgunULUDAĞ ÜNV.SK.TURmp
Burak DağADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTURmp
Fatih DurmuşULUDAĞ ÜNV.SK.TURmp
Fatih SongurEDİRNE GSMTURdisq
Selahaddin UsluPOLİS AKADEMİSİ SKTURdisq
Murat TunaPOLİS AKADEMİSİ SKTURdisq
Ömer GökNEO DSKTURdisq
Hamdi Murat HançerKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Seyfettin BaşerKANYON GDSKTURdnf
Burak YiğitİSTANBUL GSMTURdnf
İsmail ErdemDİYARBAKIR ASKTURdnf
 
 
 
M35 (26)2,6 km 35 m20 C
PlNameClubNatTime
1İsmail KendüzlerTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:23
2Muhittin ŞırkıKAYSERİ GSMTUR16:33
3Barış DerinceKAYSERİ GSMTUR16:36
4Alexey LitenkovEkaterinburgRUS18:07
5Bülent ŞahinİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:38
6Ali BaşolİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR18:39
7Cüneyt BudakTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:18
7Hakan TilgelANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR19:18
9Kenan AksınANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR21:16
10Muhterem BulutÇANKIRI GSMTUR21:56
11Elvan İlboğaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR23:07
12Ali SarıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR24:23
13Ali KılınçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR25:00
14Şevki Cilasun HantalİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR25:36
15Tamer KaraağaçİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR28:27
16Duran TorbacıoğluÇORUM GSKTUR28:47
17Serhat VarolTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR28:52
18İbrahim EravcıANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR36:08
19Sergan AbasovAzerbaijan39:46
20Salih Gökhan İrezMUĞLA GSKTUR41:27
 
Ziya BahadırKAYSERİ DENGE GSK.TURmp
Mehmet GüllüMALATYA GENÇLİK HİZ. VE SKTURmp
Mehmet KaplanBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTURmp
Halim ÇalANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURdisq
Gökhan KoçKAYSERİ DENGE GSK.TURdisq
Fırat KelekçiDİYARBAKIR ASKTURdnf
 
 
 
M40 (18)2,3 km 30 m17 C
PlNameClubNatTime
1Alexey MorozovNEO SPORT CLUBRUS13:59
2Andrey PavlovEkaterinburgRUS18:30
3Ekrem DenizKANYON GDSKTUR23:34
4Ahmet YaşarERDEMLİ SKTUR25:26
5Harun UzADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR26:13
6Suat İpekoğluYENİMAHALLE TEKNİK GSKTUR27:32
7Tamer DoğanKANYON GDSKTUR33:03
8Barış AnkayROTA ORYANTİRİNG SKTUR36:35
9Necati DarakçıBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTUR39:11
10Yavuz MaşalıTAVŞANLI ATATÜRK AL GSKTUR44:23
11Hüseyin DoğanYENİMAHALLE TEKNİK GSKTUR45:42
12Ali ElgünKANYON GDSKTUR49:00
13Cengiz KaçarMERSİN DOĞA SK.TUR51:33
14İlker ErkmenKANYON GDSKTUR54:15
15Khayyam MammadovAzerbaijan1:00:43
16Ertuğrul UstaANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTUR1:28:56
 
Tacettin UlusoyYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURmp
Mirali KazimovAzerbaijandnf
 
 
 
M45 (18)2,3 km 25 m16 C
PlNameClubNatTime
1Jan HolecSkob OstravaCZE16:00
2Martin SkorpilJISKRA HORICECZE16:27
3Mehmet Berkay KılıçoğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR20:29
4Sergey IvanovEkaterinburgRUS20:49
5Yakup YakupoğluİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR21:22
6Mükremin Güven SolmazİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR21:23
7Ali ÇelebiİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR22:00
8Ercüment UstaİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR22:29
9Necati KülahsızBALIKESİR GSKTUR24:19
10Ömer Bilgen ÖzdemiroğluYAKAMOZ GSKTUR27:56
11Necati YıldızİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR32:53
12Suray DuranYAKAMOZ GSKTUR33:06
13Göksel BilenlerYAKAMOZ GSKTUR34:05
14Serdar HacımusalarYAKAMOZ GSKTUR41:34
15Mehmet HacımusalarYAKAMOZ GSKTUR1:19:28
 
Murat ÇavaşDİYARBAKIR ASKTURmp
Feyruz İstanbulluMERSİN DOĞA SK.TURdisq
Tanzer DursunDEMİRTAŞ SK-BURSATURdisq
 
 
 
M50 (18)2,2 km 20 m17 C
PlNameClubNatTime
1Alexander AfonyushkinNEO SPORT CLUBRUS11:48
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OKSWE13:03
3Timo NurmelaHuu NousFIN13:08
4Christer BorgGöteborg-Majorna OKSWE15:10
5Jari KymäläinenTampereen pyrintöFIN15:11
6Vladimir BelskiyZyryanovskKAZ15:17
7Tomasz PryjmaKS Spójnia WarszawaPOL16:15
8Kemal KorkmazROTA ORYANTİRİNG SKTUR25:11
9Mustafa KöşeliOSMANİYE OGİDOSTUR25:43
10Tezer ÜnalİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR31:51
11Turhan YılmazYENİMAHALLE TEKNİK GSKTUR33:00
12Muhlis ErkmenuğurKANYON GDSKTUR41:14
13Soner YazıcıYENİMAHALLE TEKNİK GSKTUR1:08:43
 
Andres LaasOK SkogshjortarnaSWEmp
Ahmet ÇeltikYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
Yalçın YazıcıYENİMAHALLE TEKNİK GSKTURdnf
Yakup TuranKANYON GDSKTURdnf
Bülent BaklacıKANYON GDSKTURdnf
 
 
 
M55 (16)2,0 km 15 m16 C
PlNameClubNatTime
1Sönke BandixenOLG PfäffikonSUI14:43
2Anders BjörklundSävedalens AIKSWE16:20
3Teuvo TöyryläVehkalahden VeikotFIN16:28
4Tomas KarlssonOK SkogshjortarnaSWE16:35
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKSWE16:47
6Urs TritschlerOLG ZürichSUI17:11
7Keld GadeViborg OKDEN17:46
8Rutz FelixOLK Piz HasiSUI18:53
9Bretscher UeliOLC KapreoloSUI19:29
10Emilian MinoiuUniversitatea CraiovaROU19:46
11Werder RolandOLG ZürichSUI20:38
12Heikki VestolaRastivarsatFIN22:10
13Pelle OlofssonOK SkogshjortarnaSWE25:47
14Christer SegerqvistGävle OKSWE25:55
15Lars-Erik FredrikssonOK SkogshjortarnaSWE45:32
16Kemal ÖzdemirİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR1:07:31
 
 
 
M65 (9)2,0 km 10 m16 C
PlNameClubNatTime
1Janne BrunstedtOK RoskildeDEN12:04
2Kalle JohanssonOK SkogshjortarnaSWE15:02
3Peep KoppelOK KooperaatorEST16:24
4Arvo JonkkaRastiKarhut PoriFIN16:58
5Erkki YlikoskiClub Kankaanpään SuunnistajatFIN17:07
6Amsler MaxOLG WelsikonSUI18:44
7Roger AnderssonOK SkogshjortarnaSWE25:47
8Pusa RaimoViRuSFIN27:39
9Karl Gustav NorrgrannNärpes okFIN38:51
 
 
 
MBS (63)1,5 km 5 m16 C
PlNameClubNatTime
1Ahmet Tayyar PişkindemirBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR12:19
2Mehmet Mert YavaşBURSA GSMTUR12:30
3EMİR UNCUÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTUR12:58
4Yunus Emre ÖzayBURSA GSMTUR15:11
5Yağız SelviPirireis Ortaokulu-MersinTUR15:12
6ÖMER GÜNEŞKAYSERİ DENGE GSK.TUR15:49
7GAFFAR YAGIZ KUNTAYÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTUR16:00
8HAKAN ŞAHİNKAYSERİ DENGE GSK.TUR17:21
9Kader BüyükTosunANTALYA GSKTUR17:41
10İsmailhan BölükPetkim SKTUR17:45
11BURAK MELİH AKYELIndividual-FerdiTUR17:46
12SAMET GÜNKAYSERİ DENGE GSK.TUR18:31
13AHMET REMZİ DOĞANIndividual-FerdiTUR19:14
14Aykut GüderEKİN KOLEJİ SKTUR19:38
15Emre ŞenBURSA GSMTUR20:34
16Berat GüneşESKİŞEHİR GSKTUR20:52
17ENSAR AHMET KAPTANKAYSERİ DENGE GSK.TUR21:08
18Ali Can ÖzakıncıARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR23:03
19İsmail KaragözESKİŞEHİR GSKTUR23:45
20Kemal TutamanÇankaya Ortaokulu-MersinTUR24:17
21Rüşdü Onur YorulmazPetkim SKTUR25:26
22MEHMET KAPLANKAYSERİ DENGE GSK.TUR25:58
23Giray uzenliESKİŞEHİR GSKTUR26:43
24Celal BaşaranARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR26:54
25Güvenç Ege AldemirPetkim SKTUR26:56
26Ahmet Berkay ZanPirireis Ortaokulu-MersinTUR27:24
27Ömer Faruk SağdıçBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR27:27
28Efe İlkem TuncaPetkim SKTUR28:12
29Ahmet Ata ÖzEKİN KOLEJİ SKTUR30:33
30A.Fatih UlaşlıÇankaya Ortaokulu-MersinTUR31:21
31Barış ÇerçiPetkim SKTUR31:48
32Mehmet Mert TemelPetkim SKTUR33:14
33Ahmet Taha BaşdemirARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR33:57
34Erdem SavuranKANYON GDSKTUR34:02
35Mert ÖzbayEKİN KOLEJİ SKTUR37:03
36Alperen VuralBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR37:16
37TAHA İLOĞLUKAYSERİ DENGE GSK.TUR37:33
38Ahmet Sefa ŞenerPetkim SKTUR38:47
39Artun Joushua BrittainEKİN KOLEJİ SKTUR38:55
40Sarp Ilgın SarısıPetkim SKTUR41:24
41Ali Hamza BeyazPetkim SKTUR44:21
42Umut ÖzenEKİN KOLEJİ SKTUR44:54
43Cem Sarp TakımEKİN KOLEJİ SKTUR47:54
44Mustafa UygunBUCAK MES.EĞİTİM MERKEZİ GSKTUR48:25
45M. Emre KaymakBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR49:25
46Mehmet Eren SüzenARTSAM KOLEJİ SPOR KULÜBÜTUR1:00:14
47Furkan AlagözPetkim SKTUR1:03:45
48ALPİN KUTAY SATILMIŞKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:05:17
49Kenan EnginEKİN KOLEJİ SKTUR1:05:37
50Deniz Efe AkizEKİN KOLEJİ SKTUR1:05:43
51Efe EsenEKİN KOLEJİ SKTUR1:10:08
52Emirhan YavaşBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTUR1:14:00
 
EFE GÜLTEKİNÖZEL ANKARA MAYA KOLEJİ SKTURmp
Miraç YılmazPetkim SKTURmp
M. Emir ŞenocakBURSA ÖZEL OSMANGAZİ KOLEJİ GSTURmp
Hasan Basri TuranCUMALIKIZIK GSKTURmp
Emre ÇubukEKİN KOLEJİ SKTURmp
Mahmut talha türkTAVŞANLI EML GSKTURdnf
MUSTAFA BERAT GÖKERKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Kemal ÖğünlüPetkim SKTURdnf
İbrahim Can GülMERSİN GSMTURdnf
Görkem BallıPetkim SKTURdnf
Berke IşıkESKİŞEHİR GSKTURdnf
 
 
 
MBL (84)1,7 km 5 m17 C
PlNameClubNatTime
1Emin GörgülüTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR11:04
2Halil İbrahim KaragözİSTANBUL ORIENTEERING SK-İOGTUR11:09
3Mehmet Yunus TülekYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR11:17
4Ömer CansuTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR11:38
5Hüsnü Can KarlıULUDAĞ ÜNV.SK.TUR13:40
6Ramazan KalyoncuTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:07
7Celal YıldırımTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:26
8Yunus Emre KaragözTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:33
9Ali Talha İkizoğluTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR15:39
10Kayahan KalkanYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR17:24
11Mehmet ÜnayYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR17:39
12Muhammet OranMUĞLA GSKTUR18:10
13Furkan ErYILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SKTUR19:22
14Muharrem TaşkınTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:31
15Eyüp YılmazTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:40
16İbrahim PolatTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR19:56
17Nuri DağdelenMERSİN GSMTUR21:20
18Görkem KayaULUDAĞ ÜNV.SK.TUR22:12
19Yahya sümerKAYSERİ DENGE GSK.TUR22:43
20Berkay BolatERDEMLİ SKTUR22:55
21Nadir Can DereliERDEMLİ SKTUR23:09
22MURAT DURANKAYSERİ DENGE GSK.TUR23:49
23Alper KayaMERSİN GSMTUR24:15
24Muhammet Burak PaksoySOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR24:57
25Yusuf Mehmet DemirMERSİN GSMTUR25:41
26Hasan YıldırımERDEMLİ SKTUR26:26
27İbrahim AvcıKANYON GDSKTUR26:31
28Tugay SezerMERSİN GSMTUR27:03
29Berkcan DağdelenMERSİN GSMTUR27:45
30Suavi YıldırımMUĞLA GSKTUR28:54
31Ali Sercan DirlikliYAKAMOZ GSKTUR29:37
32Oğuzhan ÖzKANYON GDSKTUR30:15
33Burak Berkay KılıçBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR30:33
34Serkan DoğruyolRUSUMAT 4 GSKTUR31:32
35Fatih KaplanMERSİN GSMTUR34:53
36Ahmet Cem FilizBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR34:56
37Onur UygunEKİN KOLEJİ SKTUR35:29
38Vehbi BekarÇANKIRI GSMTUR37:34
39Sait ÜzümRUSUMAT 4 GSKTUR39:53
40Ömer DoğanMERSİN GSMTUR40:07
41Yusuf Berker AydınRUSUMAT 4 GSKTUR40:12
42İbrahim Mete KaplanADANA GSDİKTUR40:56
43Emircan Yücel YolsalBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTUR44:52
44BATUHAN AÇIKYÜREKKAYSERİ DENGE GSK.TUR45:39
45Onur ÇotaoğluDEMİRTAŞ SK-BURSATUR45:47
46Himmet EğeBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTUR47:15
47Ozan YalçınADANA GSDİKTUR47:47
48Serdar YaşarERDEMLİ SKTUR50:34
49Gökhan SayarTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTUR52:59
50Özgür ErdoğanADANA DOĞA VE SU SPORLARI SKTUR53:28
51Yakup AkpınarKANYON GDSKTUR54:01
52Erdoğan UysalERDEMLİ SKTUR54:59
53Sedat ÇavdarBUCAK BLD.OĞUZHAN DS.GSKTUR55:57
54Haldun AltınMERSİN DOĞA SK.TUR1:04:54
55ŞAFAK AYTAÇKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:06:54
56Emre YalçınADANA GSDİKTUR1:13:10
57Necati HamzaçebiRUSUMAT 4 GSKTUR1:29:16
58Şeref KarabaşSOMA TAEKWONDO İHTİSAS SPORTUR1:33:04
59Erdem EmiroğluKANYON GDSKTUR1:41:58
60Dursun AkyüzRUSUMAT 4 GSKTUR1:46:55
61Murat MengücekKAYSERİ DENGE GSK.TUR1:55:38
62Kadir Bilge Kaan YücelKAYSERİ DENGE GSK.TUR2:02:15
63Tuncay ŞimşekKAYSERİ DENGE GSK.TUR2:11:13
 
Mustafa DüzgünMERSİN GSMTURmp
Mustafa BaysaTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURmp
Dogukan talha yavuzTAVŞANLI EML GSKTURmp
Onur ÇekiçMERSİN DOĞA SK.TURmp
Ahmet Metehan ÖzçelikANKARA ORIENTEERING SK-AOSKTURmp
MEHMET EMRE AKIndividual-FerdiTURmp
Ali DemirIndividual-FerdiTURdisq
Tacdin SülgerDENİZ GSKTURdnf
Yakup DemirBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
Oğulcan SarıESKİŞEHİR GSKTURdnf
yusuf ışıkKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Burak DemirTÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSKTURdnf
Mustafa AltunBALIKESİR GENÇLİK VE DSKTURdnf
Hüseyin ÖzdemirMERSİN DOĞA SK.TURdnf
GÜVEN KAYNARROTA ORYANTİRİNG SKTURdnf
Akil AğaçdikenADANA GSDİKTURdnf
İsmail AkyokuşIndividual-FerdiTURdnf
İsmail YılmazADANA GSDİKTURdnf
Bedirhan UzunKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
TAYYİP ÇÖKELEKKAYSERİ DENGE GSK.TURdnf
Tarık ŞekerTAVŞANLI AND. LİS. GSKTURdnf